Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Już wszystko jasne. Jego wypowiedź dla TVP to hit. Rzecznik wodociągów wyjaśnia

22
Podziel się:

Wypowiedź rzecznika Wodociągów Kieleckich Ziemowita Nowaka dla TVP3 Kielce zrobiła furorę. Nagranie stało się viralem, a wiele osób trafnie zdiagnozowało zaskakującą postawę głównego bohatera. - Zrobiłem to z premedytacją - podkreśla Nowak.

Już wszystko jasne. Jego wypowiedź dla TVP to hit. Rzecznik wodociągów wyjaśnia
Rzecznik kieleckich wodociągów (TVP Kielce)

O tym nagraniu mówi cała Polska. Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich, w trakcie rozmowy z TVP3 Kielce twardo powtarzał, że "Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje".

Po tej wypowiedzi Nowak wydał oświadczenie. "W związku z tym, że zalała mnie fala pytań w internecie, przez telefon, SMS, postanowiłem na piśmie odnieść się do wywiadu dla publicznej TVP Kielce 27.01.2021 r. Wywiad był demonstracją, protestem przeciwko manipulacji, jakiej ta telewizja się dopuściła i do tej pory z niej się nie wycofała" - tłumaczył.

21 stycznia zadzwoniła do mnie dziennikarka TVP Kielce, że chce zrobić materiał o tym, dlaczego w Kielcach jest tak dużo awarii wodociągów, a Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – jak się wyraziła – "sobie z nimi poradziło" Tłumaczyłem, i przez telefon, i do kamery, że nie można zestawiać sieci wodociągowo – kanalizacyjnej do sieci ciepłowniczej, bo my mamy prawie 3 tysiące kilometrów sieci, a ciepłownicy 150 km. Nasze pierwsze rury są położone 40 lat wcześniej niż ciepłownicze. Tego nie da się porównać. Co zrobiła TVP Kielce w głównym wydaniu informacji o godz. 18.30? Porównała naszą sieć do MPEC, stwarzając u widza fałszywe wrażenie, że Wodociągi Kieleckie nie radzą sobie z usuwaniem awarii - dodawał.

Ziemowit Nowak był zaskoczony

Ziemowit Nowak w rozmowie z serwisem natemat.pl przyznał, że postąpił z premedytacją. - Zaskoczyło mnie, że TVP Kielce złapała się na tę prowokację i puściła to na antenie i w internecie - dodawał.

Tekstu nauczyłem się na pamięć. Nauczyłem się nawet tej perełki: "Już odpowiedziałem na to pytanie" - kontynuował.

Nagranie wypuszczone przez TVP3 Kielce odmieniło życie Nowaka. - Żona mówi do mnie: mój ty viralu. Ja od wczoraj dobrze się bawię. Natomiast nie czuję się bohaterem, po prostu robię swoją pracę - zdradził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
obserwator
rok temu
przypomniał mi się kawał o milicjancie zdającym egzamin. Zakuł odpowiedzi na pamięć ale pytania dostał w innej kolejności...
obserwator
rok temu
przypomniał mi się kawał o milicjancie zdającym egzamin. Zakuł odpowiedzi na pamięć ale pytania dostał w innej kolejności...
obserwator
rok temu
taki yntelygentny bo wyszkoluny w Gazecie Wyborczej
Koro
rok temu
On nie był przygotowany na inne pytania więc poleciał z taśmy, chociaż raz mu się zacięła.
Koro
rok temu
Jakie wodociągi takie awarie i taki sam niedorzecznik.
Asphyx
rok temu
Jak bym słyszał mojego dyrektora kiedy pytam o podwyżkę
Gość
rok temu
To rzecznik??? Chyba niedorzecznik.
Pozdrawiam
rok temu
Wcześniej ,,pracował,, w wyborczej, później koledzy załatwili mu ,,pracę,, rzecznika w wodociągach, tylko dlatego, że miał się nie odzywać i nie kompromitować do emerytury... Taka ciepła posadzka i ekstra pensja za nic nie robienie. A tu klaps, raz w ciągu swojej kariery miał udzielić wywiadu, to nauczył się krótkiego monologu napisanego przez kolegów i myślał, że się nie wyda, typowy POwiec. Teraz próbuje tłumaczyć oczywiste, bo liczy naiwnie, że ludzie są glupsi od niego, jeszcze bardziej się pogrążając...
GOść
rok temu
Rzecznik dziś ten co odpowiada za stan nie umie się wykręcać to wysyła rzecznika który tłumaczy jeszcze gorzej i głupawo .
Wera
rok temu
Bez przesady z tym ze cała Polska o tym gada
Krzysiek
rok temu
Nawet perełki złożonej z 5 słów się nauczył... Cóż za błyskotliwy rzecznik. Cudak straszny, a jego tłumaczenie żenujące.
albert2
rok temu
głupie pytanie super odpowiedz brawo dla pana który w super sposób odpowiedział wsiunowi z TVP
Bobi
rok temu
Taki inteligent powinien być dyrektorem, kurnika.
KCM
rok temu
To że w Kielcach są stare i przerdzewiałe instalacje, nie świadczy ,że nie musicie ich w ogóle wymieniać lub naprawiać. Tłumaczenie,że wodociągi maja instalacje po 60 lat 100, to żadna wymówka. Nie po to kielczanie płacą podatki i opłaty za wodę oraz ścieki , abyście nic nie robili w kwestii awarii ,a straty na instalacji rekompensowali podnoszeniem stawek za opłaty.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić