Impreza na środku autostrady. Nikt nie prowadził Tesli

8

Kontrowersyjne wideo na TikToku zamieściła grupka Amerykanów. Znajomi urządzili zakrapianą alkoholem imprezę w jadącym po autostradzie samochodzie marki Tesla. Za sterami pojazdu nikt nie siedział.

Impreza na środku autostrady. Nikt nie prowadził Tesli
Samochód jechał na autopilocie (TikTok, @blurrblake)

Szokujące nagranie na TikToku. Grupa Amerykanów urządziła sobie imprezę w jadącym samochodzie. Fotel kierowcy był pusty, a elektryczna Tesla prowadziła się sama za pomocą autopilota po jednej z kalifornijskich autostrad.

Mężczyźni dobrze się bawili i nagrywali całą sytuację. Opublikowany na TikToku film otrzymał wymowny opis "Kiedy twoje auto jest lepszym kierowcą od ciebie". Samochód poruszał się z prędkością prawie 100 km/h. Za jego sterami nikt nie siedział, a pasażerowie pili alkohol, słuchając jednej z piosenek Justina Biebera. Jak zauważyli internauci - każdy z napojów miał w sobie co najmniej 5% zawartości alkoholu.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Filmik stał się bardzo popularny. W nieco ponad tydzień obejrzało go niespełna 10 milionów internautów, a prawie półtora miliona go polubiło. Wielu komentujących nie pochwaliło zachowania autorów filmu. Uważają, że było to głupie i nieodpowiedzialne.

Niepotrzebne ryzyko

Mężczyźni zignorowali zalecenia producenta samochodu. Tesla pozwala na używanie autopilota tylko jeśli na wszelki wypadek ktoś siedzi na miejscu pasażera. W razie awarii systemu ta osoba ma niezwłocznie przejąć panowanie nad pojazdem. Śmiertelne wypadki podczas autonomicznej jazdy pokazują, że lepiej dostosować się do zaleceń firmy należącej do Elona Muska.

Zobacz także: Umyła owoce w zmywarce. Nagranie podzieliło internautów
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić