o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Elon Musk pozywa władze Kalifornii i grozi przeniesieniem siedziby Tesli

6
Podziel się

Tesla pozwała władze Kalifornii, które z powodu pandemii koronawirusa zabroniły wznowienia działalności fabryki we Fremont. Elon Musk zapowiedział, że przeniesie główną siedzibę firmy do Teksasu lub Nevady.

Elon Musk chce wznowić produkcję Tesli
Elon Musk chce wznowić produkcję Tesli (Getty Images)
bEslyXGZ

Departament zdrowia hrabstwa Alameda stwierdził, że fabryka Tesli na razie nie może wznowić produkcji. Powodem tej decyzji jest obawa przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W oficjalnym komunikacie Tesla poinformowała, że złożyła pozew przeciwko hrabstwu. Powołała się m.in. na zarządzenie gubernatora stanu Kalifornia, który w czwartek powiedział, że firmy będą mogły wznowić produkcję. W hrabstwie Alameda, w którym znajduje się fabryka, do końca maja obowiązują jednak przepisy, które zezwalają na funkcjonowanie tylko niezbędnych firm.

bEslyXHb

Tesla twierdzi, że opracowała kompleksowy plan powrotu do pracy. Zakłada on m.in. zdalne przeszkolenie pracowników przed powrotem do zakładu, kontrolowanie ich temperatury i zminimalizowanie interakcji między nimi, rygorystyczne zasady dezynfekcji oraz zapewnienie odpowiednich środków ochronnych.

Elon Musk chce wznowienia produkcji. Grozi przeniesieniem siedziby Tesli

Elon Musk zagroził, że przeniesie główną siedzibę Tesli do Teksasu lub Nevady. Podkreślił, że jego firma jest ostatnim producentem samochodów, który pozostał w Kalifornii.

Szczerze mówiąc, miarka się przebrała. Tesla natychmiast przeniesie swoją siedzibę i przyszłe programy do Teksasu/Nevady. Jeśli w ogóle utrzymamy działalność produkcyjną Fremont, będzie to zależało od tego, w jaki sposób traktowana będzie Tesla w przyszłości - napisał na Twitterze Elon Musk.

bEslyXHh

Zobacz także: Polska firma tworzy respirator z drukarki 3D. Trwają testy prototypów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEslyXHC
KOMENTARZE
(6)
Wojtek
7 miesięcy temu
Przeczytałem komentarze. Jestem zdziwiony. Przedsiębiorcę chce pracować i dawać pracę innym. Taki atak? To niemądre.
piotr
7 miesięcy temu
ciekawe czy on wie gdzie słońce nie dochodzi
Patriota
7 miesięcy temu
i tak bogacze teroryzują rządy i obywateli !!!!
bEslyXHD
Jola
7 miesięcy temu
W ramach protestu Polacy nie kupują samochodów Tesla i tak będzie jeszcze bardzo długo. Nie będzie nam Elon Musk szantażował władz zaprzyjaźnionego mocarstwa. Niech żyje solidarność pandemiczna!
Anna
7 miesięcy temu
i jak tu nie wierzyć, że grupa najbogatszych osób chce rządzić światem i dyktują warunki, szantażując władze stanowe i rządy biedniejszych państw
Dyb
rok temu
Musk z Gatesem tworzą NWO. Jeden chce by w przestrzeni kosmicznej latało ponad 20 000 satelit, a drugi zaszczepi ludzi czipami. Stworzy to super kontrole społeczeństw w każdym zakątku Ziemi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić