o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Incydent w Sejmie podczas przemówienia Dudy. Jachira rozwinęła transparent

264
Podziel się

Posłanka Klaudia Jachira podczas wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy wstała trzymając w rękach transparent z napisem "konstytucja". Jak napisała na Twitterze, był to protest za brak reakcji Dudy na wydarzenia na Ukrainie. "Wstydź się, Polsko!" - dodała.

Incydent w Sejmie podczas przemówienia Dudy. Jachira rozwinęła transparent
Klaudia Jachira wstała podczas przemówienia Andrzeja Dudy (Twitter)
bEEGlgTF

W poniedziałek, w Święto Konstytucji 3 Maja odbyło się uroczyste posiedzenie Sejmu RP. Wziął w nim udział prezydent Andrzej Duda oraz jego litewski odpowiednik Gitanas Nauseda. W specjalnym zgromadzeniu uczestniczyli również posłowie i senatorowie Polski i Litwy.

Podczas wystąpienia Andrzeja Dudy posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira wstała z ławy poselskiej i pokazała transparent ze słowem "konstytucja". Jak później wytłumaczyła na swoim Twitterze, sprzeciwiała się w ten sposób temu, że prezydent Polski w żaden sposób nie odniósł się do konfliktu na Ukrainie, w czasie gdy przywódca Litwy o tym stanowczo powiedział.

bEEGlgTH
Dopiero prezydent małej Litwy powiedział o Wolnej Ukrainie, bezprawnej aneksji Krymu, a nie ten nasz "przywutca". Naprawdę, wielki wstyd! - napisała Jachira na Twitterze.

Zełeński spotkał się z Dudą

Mimo zapewnień Klaudii Jachiry o braku wsparcia dla Ukrainy Andrzej Duda zdecydowanie powiedział o integralności terytorialnej tego kraju. Prezydent Polski spotkał się dziś również ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, Wołodymyrem Zełeńskim, który przybył do Polski na uroczystości 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.

bEEGlgTN

Po zakończeniu oficjalnych państwowych obchodów prezydent Polski rozmawiał na Zamku Królewskim z liderem Ukrainy. Andrzej Duda podkreślił, że zarówno Polska, jak i Ukraina przynależą do "wspólnego pnia" kulturowego, historycznego i ustrojowego w Europie, a obecność prezydenta Ukrainy 3 maja w Polsce, to wyraz solidarności i jedności tej części Europy. Za wsparcie dla sąsiada Zełeński podziękował Dudzie.  

Chciałbym podziękować Polsce, a szczególnie panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wspieranie Ukrainy na jej drodze do struktur euroatlantyckich. Dziękujemy Polsce za twarde stanowisko dotyczące integralności terytorialnej Ukrainy, jak również za to, że Polska jasno opowiada się za nieuznawaniem aneksji Krymu - mówił podczas wizyty w Warszawie Wołodymyr Zełeński.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEGlgUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(264)
synek_księdza
5 miesięcy temu
... a więc ... kolejny przykład że do sejmu trafiają przypadkowi ludzie bez kompetencji ... Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej to akt prawny stanowiący o prawach i obowiązkach Polaków nie zaś jak w przypadku wspomnianej pani posłanki trzymającej transparent że broni również obywateli Ukrainy ... osobiste pobudki nie powinny stawać na drodze prac nad Polską ... to co dzieje się za naszą wschodnią granicą jest niepokojące ale ani nasz prezydent ani też rząd nie mają na to wpływu bo Rosja to kraj autonomiczny niezależny od Europu tym bardziej od Polski ...
szkoda_gadać
5 miesięcy temu
To (i inne) zdarzenia z udziałem tej "pani" są mocnym dowodem na to, że w Polsce nie ma demokracji. Czy ktokolwiek, kiedykolwiek zagłosował by na to?
dno
5 miesięcy temu
"Na złość Babci odmrożę sobie uszy" - i wybrali Jachirę.
bEEGlgUj
Maćko
5 miesięcy temu
Czy to jest ta sama pani, która to niedawno, w tym samym sejmie, PODARŁA tę konstytucję?
Bebe
5 miesięcy temu
Ta Jachira powinna wymachiwać Ruro w klubie GOGO tylko tam ma Kfalifikacje prezentowane przez Nią i kto ja wybral
ł€pież
5 miesięcy temu
zamiast żreć swój łupież idź sama walczyć
polak
5 miesięcy temu
nie wiem dlaczego takie lachony nie odpowiadaja karnie za obraze Pana Prezydenta
Zorba
5 miesięcy temu
"Konstytucja, której jeszcze nie przeczytałam" - tak powinien brzmieć ten napis.
haha
5 miesięcy temu
Jaka Jachira taka partia
Polak
5 miesięcy temu
Polak do Czekina Jachira czeka na diety poselskie. Nic nie robić a takie pieniądze . Ci co ją wybierali to chyba maja caca - dobrego.
Kytia.
5 miesięcy temu
Pomóżcie jej, wymaga leczenia psychiatrycznego, bo już nie pojmuje sytuacji.
To że
5 miesięcy temu
rozwinęła transparent to nic, gorzej jakby rozwinęła skrzydła i rozstawiając szpony pochwyciła Pana Prezydenta unosząc go ze sobą
jerzy
5 miesięcy temu
Czy ktoś jeszcze ma złudzenia co do stanu umysłu tego czegoś?Pozdrawiam jej wyborców pewnie pękają ze wstydu.
bEEGlgUb
ala
5 miesięcy temu
Do Marszałka Senatu - zachowanie poniżej godności Polaka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić