Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Incydent w Sejmie podczas przemówienia Dudy. Jachira rozwinęła transparent

264
Podziel się:

Posłanka Klaudia Jachira podczas wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy wstała trzymając w rękach transparent z napisem "konstytucja". Jak napisała na Twitterze, był to protest za brak reakcji Dudy na wydarzenia na Ukrainie. "Wstydź się, Polsko!" - dodała.

Incydent w Sejmie podczas przemówienia Dudy. Jachira rozwinęła transparent
Klaudia Jachira wstała podczas przemówienia Andrzeja Dudy (Twitter)

W poniedziałek, w Święto Konstytucji 3 Maja odbyło się uroczyste posiedzenie Sejmu RP. Wziął w nim udział prezydent Andrzej Duda oraz jego litewski odpowiednik Gitanas Nauseda. W specjalnym zgromadzeniu uczestniczyli również posłowie i senatorowie Polski i Litwy.

Podczas wystąpienia Andrzeja Dudy posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira wstała z ławy poselskiej i pokazała transparent ze słowem "konstytucja". Jak później wytłumaczyła na swoim Twitterze, sprzeciwiała się w ten sposób temu, że prezydent Polski w żaden sposób nie odniósł się do konfliktu na Ukrainie, w czasie gdy przywódca Litwy o tym stanowczo powiedział.

Dopiero prezydent małej Litwy powiedział o Wolnej Ukrainie, bezprawnej aneksji Krymu, a nie ten nasz "przywutca". Naprawdę, wielki wstyd! - napisała Jachira na Twitterze.

Zełeński spotkał się z Dudą

Mimo zapewnień Klaudii Jachiry o braku wsparcia dla Ukrainy Andrzej Duda zdecydowanie powiedział o integralności terytorialnej tego kraju. Prezydent Polski spotkał się dziś również ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, Wołodymyrem Zełeńskim, który przybył do Polski na uroczystości 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.

Po zakończeniu oficjalnych państwowych obchodów prezydent Polski rozmawiał na Zamku Królewskim z liderem Ukrainy. Andrzej Duda podkreślił, że zarówno Polska, jak i Ukraina przynależą do "wspólnego pnia" kulturowego, historycznego i ustrojowego w Europie, a obecność prezydenta Ukrainy 3 maja w Polsce, to wyraz solidarności i jedności tej części Europy. Za wsparcie dla sąsiada Zełeński podziękował Dudzie.  

Chciałbym podziękować Polsce, a szczególnie panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wspieranie Ukrainy na jej drodze do struktur euroatlantyckich. Dziękujemy Polsce za twarde stanowisko dotyczące integralności terytorialnej Ukrainy, jak również za to, że Polska jasno opowiada się za nieuznawaniem aneksji Krymu - mówił podczas wizyty w Warszawie Wołodymyr Zełeński.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(264)
kornik
2 tyg. temu
Przykro patrzeć kogo wybieramy
Prawda że
rok temu
KRYM należy do Rosji nie do Ukrainy
szkoda_gadać
2 lata temu
To (i inne) zdarzenia z udziałem tej "pani" są mocnym dowodem na to, że w Polsce nie ma demokracji. Czy ktokolwiek, kiedykolwiek zagłosował by na to?
Maćko
2 lata temu
Czy to jest ta sama pani, która to niedawno, w tym samym sejmie, PODARŁA tę konstytucję?
Bebe
2 lata temu
Ta Jachira powinna wymachiwać Ruro w klubie GOGO tylko tam ma Kfalifikacje prezentowane przez Nią i kto ja wybral
ł€pież
2 lata temu
zamiast żreć swój łupież idź sama walczyć
polak
2 lata temu
nie wiem dlaczego takie lachony nie odpowiadaja karnie za obraze Pana Prezydenta
Zorba
2 lata temu
"Konstytucja, której jeszcze nie przeczytałam" - tak powinien brzmieć ten napis.
haha
2 lata temu
Jaka Jachira taka partia
Polak
2 lata temu
Polak do Czekina Jachira czeka na diety poselskie. Nic nie robić a takie pieniądze . Ci co ją wybierali to chyba maja caca - dobrego.
Kytia.
2 lata temu
Pomóżcie jej, wymaga leczenia psychiatrycznego, bo już nie pojmuje sytuacji.
To że
2 lata temu
rozwinęła transparent to nic, gorzej jakby rozwinęła skrzydła i rozstawiając szpony pochwyciła Pana Prezydenta unosząc go ze sobą
jerzy
2 lata temu
Czy ktoś jeszcze ma złudzenia co do stanu umysłu tego czegoś?Pozdrawiam jej wyborców pewnie pękają ze wstydu.
ala
2 lata temu
Do Marszałka Senatu - zachowanie poniżej godności Polaka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić