o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Jawa. Tragiczny finał selfie. Nie żyje 10 osób w tym dzieci

72
Podziel się

Tragedia rozegrała się w trakcie rejsu łodzią po Kedung Ombo, zbiorniku wodnym na wyspie Jawa. W pewnym momencie uczestniczący w wycieczce turyści postanowili zrobić sobie selfie. Ta decyzja okazała się tragiczna w skutkach i kosztowała siedem osób życie.

Jawa. Tragiczny finał selfie. Nie żyje 10 osób w tym dzieci
Do tragedii doszło w trakcie rejsu po Kedung Ombo. Łódź przechyliła się, a uczestnicy wycieczki znaleźli się w wodzie. Zginęło co najmniej siedem osób (Getty Images, Ed Wray/Stringer)
bEhfcUNx

Jak informuje NDTV, już w chwili wypłynięcia łódź była przeładowana. Wsiadło do niej aż 20 osób. W chwili, gdy wszyscy uczestnicy przeszli na jedną stronę, aby zrobić grupowe zdjęcie, przechyliła się i w konsekwencji wpadli do wody.

Tragedia w Indonezji

11 z 20 uczestników wycieczki udało się uratować. Niestety, z wody wyłowiono aż siedem ciał, w tym – trojga dzieci i ich matki. Wciąż trwają poszukiwania dwóch turystów, wśród których jest czwarte, najmłodsze dziecko zmarłej kobiety. Jego ojciec także uczestniczył w tragicznym rejsie, jednak przeżył.

bEhfcUNz

Ahmad Lutfi, szef lokalnej policji, ujawnił opinii publicznej przyczyny tragedii. Okazało się, że dopuszczenie do przeładowania łodzi nie było jedynym zaniedbaniem, którego dopuścili się organizatorzy rejsu. Poza tym, że maksymalna liczba pasażerów została przekroczona o sześć osób, to sterami siedział 13-letni chłopiec.

bEhfcUNF

Jak podaje Independent, podobne wypadki zdarzają się na wyspie Jawa regularnie. To konsekwencja niskiej skuteczności egzekwowania przestrzegania przepisów BHP. Codziennością są przeładowane łodzie i promy. Po tragedii, która wydarzyła się na Kedung Ombo, wprowadzono zakaz wypływania na ten zbiornik wodny.

Zobacz także: Zobacz też: Dramatyczna akcja ratunkowa na Morzu Śródziemnym
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhfcUOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
GajowyMarucha
4 tyg. temu
Jeśli jednym sterem kręcił w prawo a drugim w lewo , to nie dziwota .
Janek
4 tyg. temu
macie to selfie? jak nie to po co ja to czytam
AVE
miesiąc temu
Nie powinno to się zdarzyć bo ten chłopiec za sterem był właśnie u pierwszej komunii świętej. Nie był grzesznikiem jeszcze natrętnym
bEhfcUOb
Kuntze
miesiąc temu
Chciałbym skomentować ten artykuł, ale żeby też zahaczało o PiS i opozycję. Czy mógłby ktoś podrzucić jakiś pomysł? Może być też kościół katolicki / prawa mniejszości seksualnych.
haha
miesiąc temu
W tytule "Nie żyje 10 osób", potem, że decyzja "kosztowała siedem osób życie", zaś jeszcze niżej "11 z 20 uczestników wycieczki udało się uratować". Tyle pytań, tak mało odpowiedzi...
Twój nick
miesiąc temu
"to sterami siedział 13-letni chłopiec". Bogu dziękować, że nie siedział to wiosłami, bo nie wiem jak by się to skończyło.
Heeh
miesiąc temu
Muzumanie i juz wszystko wiadomo buahahah
USA
miesiąc temu
Glupota ludzka nie zna granic !!!!!!!!
edc
miesiąc temu
Co ma wspólnego BHP z przepisami dotyczącymi żeglugi? BHP to przepisy bezpieczeństwa na stanowisku pracy. Ilość osób na jednostce pływającej określają przepisy żeglugowe.
JANUSZ
miesiąc temu
jest ich około 270 milionów to 10 osób to tylko statystyka i sęsacja dla pismaków
ANALITYK
miesiąc temu
ZA GLUPOTE TRZEBA PLACIC KAPITAN LODZI ODPOWIEDZIALNY AMEN
Irene
miesiąc temu
A o kamizelkach ratunkowych to nikt nie slyszal ? szczegolnie dla dzieci ? zgroza .
11111
miesiąc temu
To ile w końcu osób 10 czy 7?
bEhfcUNT
wldk
miesiąc temu
Nawet sobie nie wyobrażam co musi czuć ojciec czworga dzieci.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić