Dopadli młodą kobietę, gdy wyszła z pracy. Wstrząsające nagranie z Iraku

468

Nourzan Al-Shammar miała wyjść za mąż za swojego kuzyna. Młoda kobieta nie chciała jednak zgodzić się na aranżowane małżeństwo. Za karę została zamordowana – do napaści doszło na środku ulicy. Policjanci potwierdzili, że brali w niej udział krewni ofiary.

Dopadli młodą kobietę, gdy wyszła z pracy. Wstrząsające nagranie z Iraku
Nourzan Al-Shammar opierała się przed przymusowym małżeństwem. Została zamordowana przez krewnych (Instagram)

Dramat młodej kobiety rozegrał się w Bagdadzie. Jak podaje Alsumaria News of Iraq, Nourzan Al-Shammar właśnie wracała z pracy w cukierni do domu, gdy została napadnięta przez trzy zamaskowane osoby. Oprawcy zaatakowali ją przy użyciu noży – obrażenia okazały się na tyle poważny, że Al-Shammar zmarła.

Zabójstwo honorowe w Iraku. Zamordowana za brak zgody na ślub

Zabójstwo honorowe młodej kobiety wstrząsnęło mieszkańcami Iranu. Zdarzenie zdobyło rozgłos m.in. z powodu nagrania z zarejestrowanym morderstwem, które trafiło do internetu i było masowo publikowane w mediach społecznościowych. Zostało ono upublicznione przez Oddział ds. Zwalczania Przestępczości w Bagdadzie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

O zabójstwo młodej kobiety są podejrzani jej brat oraz dwaj kuzyni. Pierwszy z mężczyzn został już aresztowany, dwóm pozostałym udało się zbiec. Głos na temat tragedii zabrał Saad Maan, dyrektor ds. relacji i informacji w irackim MSW. Zapewnił, że śledczy dołożą wszelkich starań, aby schwytać i postawić przed sądem osoby odpowiedzialne za śmierć Nourzan Al-Shammar.

Aby znaleźć sprawców przestępstw, zebraliśmy zespół ekspertów i śledczych – zapewnił Saad Maan ( Alsumaria News of Iraq).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W toku śledztwa wyszło na jaw, że Nourzan Al-Shammar już wcześniej była mężatką. Młoda kobieta została zmuszona do pierwszego małżeństwa, kiedy miała zaledwie 13 lat.

Ostatecznie pierwsze małżeństwo Irakijki zakończyło się rozwodem. Po rozstaniu z mężem wuj młodej kobiety zaczął wywierać na nią presję, aby wyszła za jego syna. Przed śmiercią Nourzan Al-Shammar regularnie otrzymywała groźby od krewnych.

Zobacz także: Zobacz też: Los kobiet w Afganistanie. "Powinny z automatu dostać status uchodźcy"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić