aktualizacja 

Irańska aktorka pokazała to na Instagramie. Oto co stało się potem

54

Taraneh Alidoosti to jedna z najbardziej znanych irańskich aktorek. Gwiazda miała jednak zostać aresztowana przez funkcjonariuszy sił rządowych. Powód? Zdecydowała się skrytykować decyzję o egzekucji swojego rodaka. Uderzyła nie tylko we władze kraju.

Irańska aktorka pokazała to na Instagramie. Oto co stało się potem
Taraneh Alidoosti jest jedną z topowych irańskich aktorek (Getty Images, Amin Mohammad Jamali)

Jak informuje BBC, Taraneh Alidoosti opublikowała na Instagramie post skierowany do przedstawicieli międzynarodowych organizacji, które zajmują się walką o przestrzeganie praw człowieka. Gwiazda była oburzona faktem, że aktywiści nie potępili oficjalnie egzekucji jej rodaka – Mohsena Shekariego.

Taraneh Alidoosti aresztowana? Skrytykowała decyzję o egzekucji rodaka

Mohsen Shekari został skazany na powieszenie za udział w zamieszkach, które miały miejsce we wrześniu tego roku. Skazany rzekomo dopuścił się blokady jednej z głównych dróg w Teheranie oraz zranienia maczetą funkcjonariusza sił paramilitarnych.

Nazywał się Mohsen Shekari. Każda organizacja międzynarodowa, która obserwuje ten rozlew krwi i nie podejmuje działań, jest hańbą dla ludzkości – napisała oburzona Mohsen Shekari na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: Noszenie hidżabu jest tu obowiązkiem. Iranki powoli się buntują

Konto Taraneh Alidoosti na Instagramie zostało już usunięte. 38-latka zdążyła zgromadzić na nim ponad osiem milionów obserwatorów.

Władze wydały w sprawie oficjalne oświadczenie – pojawiło się na koncie agencji rządowej IRNA w serwisie społecznościowym Telegram. Aktorkę oskarżono za to, że nie przestawiła żadnych dokumentów na potwierdzenie swoich słów.

Taraneh Alidoosti to jedna z najwybitniejszych irańskich aktorek. Zagrała w nagrodzonym Oscarem – dla najlepszego filmu anglojęzycznego – filmie "Klient" w reżyserii Asghara Farhadiego.

38-latka już wcześniej krytykowała władze Iranu, m.in. publikując zdjęcie bez chusty. W ten sposób pragnęła wyrazić solidarność z osobami protestującymi po śmierci Mahsy Amini. Została ona zakatowana na komisariacie policji za to, że miała niedokładnie zakryte włosy.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić