Ivanka błagała ojca, aby odpuścił. Donald Trump nie chciał słuchać

21

Właśnie ukazała się książka na temat prezydentury Donalda Trumpa. Jej treść rzuciła nowe światło na oskarżenia o oszustwo wyborcze, które Trump wysunął w reakcji na przegraną z Joe Bidenem. Okazało się, że Ivanka Trump prosiła ojca, żeby się z nich wycofywał.

Ivanka błagała ojca, aby odpuścił. Donald Trump nie chciał słuchać
Ivanka Trump nie chciała, aby jej ojciec wysuwał oskarżenia o oszustwo wyborcze (Getty Images)

Informacje na temat sporu Donalda Trumpa ze starszą córką ukazały się w "Peril" (ang. niebezpieczeństwo). Autorami książki są pisarz Bob Woodward oraz reporter Robert Costa. Przeprowadzili oni wywiady z ponad 200 osobami z otoczenia byłego prezydenta USA.

Donald Trump. Ivanka Trump nie zgadzała się z ojcem w kwestii wyborów

Jak dowodzili Bob Woodward i Robert Costa w książce, Ivanka Trump nie była zachwycona zachowaniem ojca w reakcji na przegraną w wyborach prezydenckich. Starsza córka Donalda Trumpa miała prosić, aby zaprzestał wysuwania publicznych oskarżeń o dokonanie fałszerstwa.

Według relacji New York Post, powołującego się na "Peril", Ivanka Trump aż trzykrotnie prosiła ojca o zmianę decyzji. Była "pierwsza córka" miała przekonywać ojca, żeby "odpuścił" i pogodził się z klęską w wyborach.

Zobacz także: Zobacz też: Donald Trump a Polska. Tak zapamiętamy jego prezydenturę

Nie tylko Ivanka Trump uważała, że Donald Trump powinien był wycofać oskarżenia o oszustwo wyborcze. Córkę ówczesnego prezydenta popierał również generał Keith Kellogg. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego miał nalegać, aby Trump za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się do swoich zwolenników w uspokajającym tonie. Ten jednak ostatecznie zlekceważył radę wojskowego.

Naprawdę powinieneś napisać tweeta. Musisz naprawdę szybko opublikować tweeta, pomóc opanować tłum. To znalazło się poza kontrolą. Nie uda się tego opanować – miał prosić Donalda Trumpa generał Keith Kellogg (New York Post).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić