Bratanica Trumpa o byłym prezydencie: "osobowość faszystowskiego lidera"

21

Mary Trump po raz kolejny zabrała głos na temat najbardziej znanego członka swojej rodziny. Bratanica Donalda Trumpa wypowiedziała się na temat osobowości wujka i zarazem byłego prezydenta. Raczej nie będzie zachwycony: "on jest faszystą".

Bratanica Trumpa o byłym prezydencie: "osobowość faszystowskiego lidera"
Donald Trump ma osobowość "faszystowskiego lidera"? Tak twierdzi Mary Trump, jego bratanica (Getty Images)

Bratanica Donalda Trumpa podzieliła się swoimi najnowszymi spostrzeżeniami w wywiadzie dla portalu Insider. Rozmowa odbyła się z okazji publikacji jej nowej książki - "The Reckoning: Our nation's trauma and finding a way to heal" (ang. Rozliczenie: Trauma naszego narodu i znalezienie drogi do uzdrowienia).

Donald Trump w ogniu krytyki. Autorką jest bratanica byłego prezydenta

Jak twierdziła Mary Trump w wywiadzie, uważa swojego wuja za urodzonego autokratę. Według niej Donald Trump jest do tego stopnia zadufany w sobie, aby uważać, że zasługuje na władanie nie tylko Stanami Zjednoczonymi, lecz całym światem.

Myśli, że zasługuje na władzę nad całym światem tylko dlatego, że istnieje. W jego umyśle zawsze stanowi centrum wszechświata (...), mimo że jest ignorantem, najsłabszą i najmniej interesującą intelektualnie osobą, jaką kiedykolwiek spotkałam – dowodziła Mary Trump w rozmowie z portalem Insider.
Zobacz także: Zobacz też: Ale wpadka. Melania musiała ratować męża

Mary Trump podkreśliła, że Donald Trump uważa za najwyższą wartość siłę i to przy jej użyciu rozwiązuje problemy. Z tego powodu byłego prezydenta USA najbardziej fascynowali tacy liderzy jak Kim Dzong Un czy Władimir Putin. Bratanica Trumpa określiła wuja "faszystą", jednocześnie przyznając, że prawdopodobnie nie rozumie on, co się kryje pod tym pojęciem.

On jest faszystą. Ale prawdopodobnie nie rozumie, co oznacza "faszysta". Jedynym, co dla się dla niego liczy, jest to, co uważa za siłę. Wydaje mi się, że jego definicją siły jest bycie okrutnym i destrukcyjnym tak, jak to tylko możliwe – zaznaczyła Mary Trump (Insider).

Mary Trump jest z wykształcenia psychologiem klinicznym. Bratanica byłego prezydenta wielokrotnie zabierała głos na temat jego stanu psychicznego. Swoje obserwacje zebrała w książce "Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie", która ukazała się również w Polsce.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić