aktualizacja 

"Ja nie rozumiem" papieża. Polski ksiądz o Kościele w Niemczech i Austrii

66

Popularny i znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów ksiądz Daniel Wachowiak zamieścił na YouTube nagranie, w którym głośno zastanawia się, czy wolno mu przyznać się do tego, że czasami nie rozumie papieża. Według duchownego głowa Kościoła Katolickiego wydaje wiele sprzecznych sygnałów, co przyczynia się do zagubienia wiernych.

"Ja nie rozumiem" papieża. Polski ksiądz o Kościele w Niemczech i Austrii
Ksiądz szczerze powiedział, co sądzi o papieżu (YouTube)

Modli się za niego w czasie mszy i indywidualnie, ale to mu nie pomaga w zrozumieniu papieża. Ksiądz Wachowiak pisał nawet magisterkę o posłudze Piotrowej. To jednak nie pomogło mu w zrozumieniu wielu działań Papieża Franciszka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kolejna próba". Wysłannik papieża w Kijowie
Wielu Katolików, szczególnie tych rozkochanych w objawieniu bożym, wyczuwa pewien mętlik w Kościele. Ja się z tym odczuciem zgadzam. Czy spotka mnie z tego powodu jakaś nieprzyjemność? Nawet jeśli, to trudno. Jestem szczery - skwitował ks. Wachowiak w nowym nagraniu.

Niezrozumiałe działania papieża

Ksiądz Wachowiak zastanawia się nad niektórymi decyzjami, jakie zapadają w Kościele Katowickim.

Wiele razy nie wiem, co myśleć. Dlaczego ten, czy inny biskup o poglądach tradycyjnych został usunięty z urzędu biskupiego, a inny, który pozwala na działania, które szkodzą nauczaniu Kościoła Katolickiego, nadal jest biskupem? - zastanawiał się ks. Wachowiak.

Dodał, że chodzi mu tutaj o hierarchów Kościoła niemieckiego, austriackiego, szwajcarskiego, holenderskiego czy belgijskiego.

Ksiądz Wachowiak przytoczył słowa papieża ze środowej audiencji, w której głowa Kościoła Katolickiego powiedział zdanie "kto schroni się w strefach bezpieczeństwa, jak nawykowe powtarzanie pewnych rzeczy, które czynione są zawsze, nawet w źle rozumianym poczuciu centralnej roli liturgii, są to pokusy, które przybierają postać wierności tradycji, ale często są nie tyle odpowiedzią na ducha, a reakcją na osobisty brak satysfakcji".

Ja nie rozumiem tej wypowiedzi. Od wieków uczymy się, że jeśli Chrystus jest w centrum, to wszystko jest na miejscu właściwym. Kiedy ktoś kocha pana Jezusa w eucharystii, to umie odkrywać Jezusa w drugim człowieku. Gdy człowiek odkrywa Pana na Golgocie, to dopiero potrafi prawdziwie kochać człowieka. O czym on mówi? Że ja nie mam kochać Mszy Świętej? Nie zgadzam się z tym. Czy ja mogę się z nim nie zgodzić? - zastanawiał się na głos ksiądz.

Dodał, że trzeba uważać, żeby nie popadać w radykalizmy, pozostawać wiernym Duchowi Świętemu, modlić się za papieża, ale też umieć zadawać trudne pytania.

Jednym z trudnych pytań, jakie zadaje sam ksiądz Wachowiak jest to, dlaczego głowa Kościoła Katolickiego nie zareagowała w żaden sposób na to, że Kościół w Austrii nagradza za otwartość wobec osób LGBTQiA. Według księdza to działanie sprzeczne ze Słowem Bożym.

To odgórne przyzwolenie sprawia, że w wielu parafiach, zwłaszcza niemieckojęzycznych, istnieje taki rodzaj duszpasterstwa, który jest zaprzeczeniem tego, co mówi Objawienie Boże - mówi ks. Wachowiak.

Na dowód swoich przekonań pokazuje zdjęcia z niemieckojęzycznych kościołów, gdzie prezentowane są tęczowe flagi.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić