Natalia Bogucka| 

Jacek Jaworek poszukiwany. Policja wyznaczyła nagrodę

31

Od kilku dni trwa obława na 52-letniego Jacka Jaworka, który jest podejrzany o zabójstwo swojego brata, jego żony i ich 17-letniego syna. Policja wyznaczyła nagrodę za informacje, które pomogą w schwytaniu mordercy.

Jacek Jaworek poszukiwany. Policja wyznaczyła nagrodę
Jacek Jaworek jest nadal poszukiwany (Policja)

Tą sprawą od kilku dni żyje cała Polska. 10 lipca w domu jednorodzinnym w Borowcach znaleziono zwłoki 44-letnich małżonków i ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Masakrę przeżył jedynie drugi, 13-letni syn pary, który schował się w szafie, a potem uciekł.

Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcą makabrycznej zbrodni jest Jacek Jaworek, brat zamordowanego Janusza. Mężczyzna uciekł, a policjanci prowadzą intensywne poszukiwania. Prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Poszukiwania Jacka Jaworka. Jest nagroda

W piątek Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało, ponieważ niewykluczone, że mężczyzna nie żyje.

Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112 - informuje policja.

Mundurowi informują, że w dniu morderstwa Jacek Jaworek miał na sobie granatową koszulkę z jasnym napisem z przodu, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Później mężczyzna mógł się jednak przebrać.

Jego znak charakterystyczny to narośl o rozmiarze 5-7 cm na prawej łopatce, która jest widoczna przez koszulkę. Policja podkreśla, że gwarantuje anonimowość i przypomina, że za ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej grozi do 5 lat więzienia.

Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie! - ostrzegają policjanci.

Zobacz także: Na ratunek maluchowi w sklepie. Mazurska policja publikuje nagranie z dramatycznego momentu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić