Jacek Kurski podjął decyzję. Tak TVP pomoże Ukraińcom

W rozmowie z portalem jastrzabpost.pl Jacek Kurski mówił o odsunięciu Rosji od konkursu Eurowizji, ale i o pomocy TVP dla uchodźców. Okazuje się, że udostępniony zostanie im ośrodek w Ciechocinku.

Jacek Kurski podjął decyzję. Tak TVP pomoże Ukraińcom
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Rosja została wykluczona z Eurowizji 2022. Jacek Kurski stwierdził, że to słuszna decyzja.

Społeczność międzynarodowa musi karać kraj, który łamie standardy międzynarodowe. Łamie regułę pokoju powojennego bez żadnego uzasadnienia - powiedział portalowi jastrzabpost.pl.

Wyjawił też, że TVP chce pomóc Ukraińcom. Okazuje się, że prezes TVP podjął już decyzję dotyczącą udostępnienia im miejsc noclegowych w ośrodku wypoczynkowym TVP w Ciechocinku. - Ja podjąłem tę decyzję. Bo to jest decyzja wymagająca złamania jakichś harmonogramów turnusów. Oczywiście no w lutym, w marcu wykorzystanie ośrodka nie jest aż takie duże, więc stosunkowo łatwo było to organizacyjnie dopiąć - wyjaśnił.

Mam nadzieję, że przed sezonem letnim sytuacja na Ukrainie się wyjaśni i szaleniec Putin zostanie obezwładniony przez społeczność międzynarodową i będą mogli Ukraińcy wrócić i tej pomocy nie trzeba będzie nieść w nieskończoność, bo zawsze pomoc ma swój pewien kalendarz, swój timing - dodał.

Jacek Kurski: Społeczeństwo też ma swoją wytrzymałość

Jacek Kurski ma nadzieję, że niedługo wojna na Ukrainie się skończy. Wyraźnie podkreślił, że pomocy nie można nieść w nieskończoność.

Społeczeństwo też ma swoją wytrzymałość i dobrze, żeby pomagać zawsze wtedy, kiedy ludzie potrzebują, ale żeby zrobić wszystko, żeby ta potrzeba jak najszybciej się skończyła. Ale to już jest kwestia polityków, wojskowych, nie telewizji - podsumował.
Zobacz także: Niezadowolenie Rosjan wzrasta. "Ta wojna jest nieczytelna, absolutnie niezrozumiała"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić