o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Jak będzie wyglądać nauka po wakacjach? Jasne stanowisko Rady Medycznej

22
Podziel się

Choć wakacje jeszcze trwają, to już wiele osób myśli o tym, jak będzie wyglądać edukacja po ich zakończeniu. Wielce prawdopodobne wydaje się, że 1 września uczniowie znów pojawią się w szkołach.

Jak będzie wyglądać nauka po wakacjach? Jasne stanowisko Rady Medycznej
Uczniowie (Pixabay)
bEEDMeQB

Dzieci mają za sobą bardzo trudny okres. Był on związany z tym, że przez sporo czasu uczyły się zdalnie. Nie wszystkim się to podobało.

A jak edukacja będzie wyglądać po wakacjach? "Od początku epidemii jestem za racjonalnością w tej sprawie. Mamy już dość dowodów naukowych i empirycznych, aby powiedzieć, że dzieci nie chorują co do zasady ciężko po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Ciężkie przypadki związane są tylko - do tego rzadko - z poważną wielochorobowością oraz jako powikłania po 4-8 tygodniach od zakażenia przyjmujące postać wieloukładowego zespołu zapalnego. Rozpoznano go w sumie u ok. 400 dzieci w Polsce" - powiedziała PAP prof. Magdalena Marczyńska.

bEEDMeQD
Według danych światowych ciężki przebieg, w tym PIMS, dotyczy mniej niż procenta zakażonych dzieci. Dlatego zaprzeczam, że w Radzie Medycznej toczy się dyskusja o tym, aby dzieci nie szły do szkoły we wrześniu. Chcemy, aby po wakacjach wróciły do normalnej edukacji. To dla dzieci i młodzieży niezwykle ważne - dodała.

Obostrzenia wrócą jesienią? Prof. Marczyńska komentuje

Według prof. Marczyńskiej nie ma zbyt wielu scenariuszy obostrzeń, które mogłyby być wprowadzone w Polsce jesienią.

Będziemy najprawdopodobniej szli taką drogą jak Wielka Brytania. Po prostu, przy pewnej liczbie osób zaszczepionych, jeżeli wzrosty zakażeń nie będą się przekładały na ogromne liczby pacjentów w szpitalach, obostrzenia nie będą potrzebne. Trzeba do tego podchodzić racjonalnie. Zachęcamy wszystkich do szczepień, apelujemy, ale przecież niechętnych nie zmusimy - zaznaczyła.
bEEDMeQJ

Poinformowała ponadto, że ewentualne obostrzenia nie powinny obejmować zaszczepionych. Gdyby było inaczej, to podważałoby to sens programu szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEDMeRe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Wodnik
2 miesiące temu
Covid,covid,covid-a gdzie leczenie innych chorób
Wodnik
2 miesiące temu
Zaszczepieni nie powinni się niczego obawiać,są bezpieczni,tak ????
Wodnik
2 miesiące temu
Przecież polski minister zdrowia to polski Nostradamus,jeszcze nic nie było,a daty już fruwały.
bEEDMeRf
nick
2 miesiące temu
już od dawna lockdown zaplanowany jest na 15 sierpnia.. dziwne
Rodzic
2 miesiące temu
Obserwuję, że w miejscach wypoczynku wielu rodziców funduje swoim dzieciom zdalną zabawę, zamiast wspólnie z nimi zagrać, pobawić, pojeździć na rowerach, pospacerować itp. Dlaczego tego problemu nikt nie widzi,... gdy dziecko wlepia oczy w smartfony i inne gry wirtualne, to rodzice nie widzą, że się garbi, że oczy psuje, że nerwowe się staje...?!!!
Krys
2 miesiące temu
Jacy zaszczepieni będą żyć inaczej skoro też zarażają i sami chorują jeszcze gorzej bo oprócz wirusa wszystko im wysiada przez szczypawke ledwo niektórzy żyją
Polak
2 miesiące temu
Koniec z zamykaniem czegokolwiek. Chcemy normalnie żyć i mamy do tego prawo!!!
Dość tych bzd...
2 miesiące temu
Dość tych bzdur. Nie ma żadnej pandemii.W 2018 roku na grypę chorowało 5,5 miliona Polaków, a w 2020 wymyślili covid i chorowało 2,8 miliona Polaków. Pytam czy w roku 2018 nie było epidemii z tak wielką liczbą chorych? Nikt nie musiał zamykać szpitali i tworzyć szpitali covidowych vel śmierci dla trendowatych. Druga rzecz w 2018 roku zmarło 50 tyś. Polaków, to jakaś tam norma roczna, a w roku 2020 zmarło aż ok.72 tysiące Polaków przy zachorowaniach mniejszych o połowę w stosunku do roku 2020. Jaki wniosek? Skończcie z pseudo covidem, przestańcie niszczyć Polskę i Polaków, przestańcie wprowadzać obostrzenia na niszczenie Polski i Polaków, przestańcie szczepić niezbadaną, nie wiadomo jak działającą szczepionką z tlenkiem grafenu!!Amerykanie twierdzą, że szczepionki zawierają mikro czipy dla inwigailacji ludności.
Oobserwator
2 miesiące temu
Morawiecki i Niedzielski straszą ludzi 3 falą, wydają rozporządzenia w sprawie COVIdu i apelują do ludzi o noszenie maseczek wewnatrz pomieszczeń a ich minister rolnictwa Puda ma to gdzieś.Polsat pokazał jak się szczepił i paradował bez maski po przychodni mimo że personel był w maskach i ubraniach ochronnych.Oni wydają rozporządzenia dla ludu a sami maja je gdzieś.
WIDZ
2 miesiące temu
bandyci już szykują zamknięcie i naukę w szkołach- w końcu w myśl zasady że ciemnym społeczeństwem łatwo się rządzi. Dziwie się rodzicom że nie potrafią schylić sie po cegłe i przerwać ogłupianie własnych dzieci.Jak czegoś nie zrobicie to przez komputer wmowią im że są pedałami albo lesbami choć te dzieci nie wiedzą o co chodzi
Mirs
2 miesiące temu
W UK nie ma żadnego dziecko które zmarło bynna.covie a za to są dzieci które mają problemy po szczepieniu tym czymś (odnotowane można sprawdzić)więc po co aby chorowały bo na pewno nie dlaich zdrowia. Poza tym proszę w ministerstwie zdrowia na stronie zobaczyć ilu posłów się z rządu zaszczepilo to wam szczęk opadnie bo prawie żadne...informacje dostępne
KOMORNIK
2 miesiące temu
Skonczcie juz z ta pandemia.To juz sie dawno stalo nudne
Maska
2 miesiące temu
W wielkiej Brytanii dzieci chodziły cały rok i co z tego że testy im wychodzimy pozytywne jak i tak to było bezobjawowe żadne dziecko w wielkiej Brytanii nie trafiło z tego powodu do szpitala badz miało jakikolwiek ciężki przebieg, mam 3 dzieci 3klasa szkoły podstawowej, syn 7klasa i córka 9 klasa i masa pozytywnych testów a dzieciaki nawet kataru nie miały, i po cholerę im szczepienia po co je truć dla zysków koncernów
bEEDMeQX
Ojciec
2 miesiące temu
Zgadzam się z Panią Mamuśką Nie wszyscy nauczyciele byli staranni w nauczaniu gdyby był nadzór a można to było spokojnie monitorować .Każda lekcja mogła być nagrana i dyrekcje gdyby chciały miały pełne pole do popisu kto nadaje się do nauczania a kto lelum polelum.Kuratoria urzędnicy, też mogli się nareszcie zorientować kto naprawdę uczy a kto bawi się w szkołę myślę o nauczycielach.Zresztą jeszcze można obniżyć maturę na 20% wiedzy z całości. A tak zawsze jest na uczniów że się nie uczą.Moja córka podobnie w szkole tylko ulubienice nauczycieli uczących mogą się odzywać i nie zawsze mające coś do powiedzenia,ale mają piątki.Moje dziecko pracowało i uczyło się i odpowiadało ponad miarę po 20ocen miało i miało 5.Ulubienice Pań które wogóle się nie odzywały miały po 2 oceny za pisemne i też miały piątki.Nikt tego nie nadzorował.Miało być dobrze dla wszystkich było miło nic z tego.Kto będzie znał historię kto za nas przelewał krew?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić