o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Prawdziwa plaga nad Bałtykiem. Władysławowo bije na alarm

238
Podziel się

Coraz więcej ludzi decyduje się na wypuszczanie w niebo lampionów szczęścia. Tymczasem ruszają kampanie informacyjne, których celem jest uświadomienie, jak wiele szkód wyrządzają te małe papierowe latarnie.

Prawdziwa plaga nad Bałtykiem. Władysławowo bije na alarm
Lampiony szczęścia są prawdziwą zmorą (photostockeditor.com)
bEsglQJh

Z lampionami szczęścia zaczęło walczyć Władysławowo. Na plażach w tej miejscowości pojawiły się tablice informujące o zakazie puszczania w niebo tych papierowych latarenek.

Stop lampionom nieszczęścia - tak brzmi hasło akcji.

Powstały nie tylko tablice, ale i ulotki czy też plakaty. "Materiały te można także otrzymać w Informacji Turystycznej we Władysławowie i Jastrzębiej Górze oraz samodzielnie pobrać z ekspozytorów usytuowanych w Urzędzie Miejskim. Strażnicy miejscy podczas codziennego patrolowania gminy również zaangażowani są w powyższą akcję, udzielając fachowej informacji" - czytamy na stronie gminy Władysławowo.

bEsglQJj

Lampiony szczęścia czynią wiele szkód!

Lampiony mogą doprowadzać do pożarów, a gdy spadają do morza, to stają się wielkim zagrożeniem dla bezbronnych zwierząt. Wszystko za sprawą tego, z czego są zbudowane. Elementy lampionów to papier ryżowy, rozpałka i metalowy drucik, który jest szczególnie niebezpieczny dla morskich żyjątek.

bEsglQJp
Zakładając, że papier ryżowy jest biodegradowalny, a rozpałka spłonie całkowicie i tak pozostaje jeszcze metalowy drucik - ostry i śmiertelnie niebezpieczny dla zwierząt. Tysiące takich drutów ląduje rocznie w naszym morzu. Ciekawskie zwierzęta mogą pokaleczyć się o druty albo poparzyć pozostałościami rozpałki - podkreślało już jakiś czas temu WWF Polska.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsglQJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(238)
Herr Donald
2 tyg. temu
Polska taka proekologiczna, a jesteśmy jednym wielkim śmietnikiem. Gdy byłem dzieckiem wielką frajdą było dla mnie puszczenie takiego lampionu. Teraz jest płacz o drucik, a dlaczego nie ma płaczu o wędkarzy ktorzy zrywaja tony przynet spiningowych w polskich wodach, każda z ostrym hakiem lub kotwicą często z dodatkiem ołowiu, nikt tez nie ubolewa nad kawałkami szkła którymi można kaleczyć nogi a które znajdują się w niemal całym kraju, oraz nad dziurawymi drogami bo nie daj Boże przebiegający przez jezdnie dzik się wyrżnie na dziurawym asfalcie. Bałtyk to jeden wielki ściek, bo od dziesiecioleci wylewalismy do niego syf z całego kraju. W skali globalnej te druciki niewiele wnoszą.
Zorro
2 tyg. temu
Jakis glupi cos wymysli,a inni to robia, zasmiecaja I tak juz brudna ziemie, pobudka!!!!!
Analphabetta
2 tyg. temu
A ostatnio pań Trzaskowski przyjechał na wczasy do Brenna w Wielkopolsce nad jezioro powypoczywac i co się stało padła nowo wybudowana kanalizacja i wszyscy biegali za potrzebą do jeziora
bEsglQJL
Romano1111
2 tyg. temu
Wszystkiego zakazać i karać za wszystko. Będzie raj.
Pan Gazownik
2 tyg. temu
Jak cudownie że jesteście!Redaktorzy najlepsi!Zaraz wypuszczę swój lampion szczęścia!Zgadnijcie skąd wezmę gaz do jego wypełnienia!Z miejsca w ciele z którego wywodzi się większość Waszych wypocin😁
J.S
2 tyg. temu
Wydzielić plutony egzekucyjne i zabijać na miejscu każdego co puści lampion i problem zniknie
Gvhj
2 tyg. temu
Walka o drucik z lampionu a z Warszawy TRZASKOWSKI szambo puści do morza.. Ale jest ok.. Jest okk.
Sss
2 tyg. temu
Karać sprzedających lampiony
Miejscowość
2 tyg. temu
Każdy obszczymen który ma zamiar to uczynić pod drzewem powinien uprzejmie uprzednio zapytać o zgodę przechodnia bo to drzewo należy również do niego a nie : olewać;jak robotę czy szefa .
Beata
2 tyg. temu
To powinno być karane surowo a jak spadnie na jakieś uprawy lub domostwa czy zagrodę że zwierzętami?w Niemczech spłonęła część Zoo kilkadziesiąt zwierząt w męczarniach.Chamosapiens Polonikus jednak podgatunek.
Jacek
2 tyg. temu
WWF to nie czytam, kto jak kto, ale oni wiedzą co się dzieje jak się krzywdzi żyjątka...
Karol
2 tyg. temu
Porządek utrzymuje świat,a ludzi bat.A najlepsza wysoka kara finansowa.
Arh+pablo
2 tyg. temu
Zabronić sprzedaży i po problemie
bEsglQJD
Iwonka
2 tyg. temu
Zapomniałam dopisać ,że w Niemczech puszczanie lampionów jest zabronione .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić