"Jakie kwity ma Giertych na Tuska?". Mocny wpis Jana Śpiewaka

477

Donald Tusk zapowiedział podczas niedzielnego wiecu w Sopocie, że na listach KO w Świętokrzyskiem znajdzie się Roman Giertych. Na liście Prawa i Sprawiedliwości w tym regionie będzie z kolei Jarosław Kaczyński. Obaj panowie współpracowali ze sobą 17 lat temu w jednym rządzie. Krytycznie o pomyśle Tuska wypowiedział się Jan Śpiewak.

"Jakie kwity ma Giertych na Tuska?". Mocny wpis Jana Śpiewaka
"Jakie kwity ma Giertych na Tuska?". Mocny wpis Jana Śpiewaka (AKPA)

Jan Śpiewak to znany działacz społeczny i samorządowy, współtwórca Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Zajmuje się nie tylko tematami miejskimi, niedawno pozwał Janusza Palikota i Kubę Wojewódzkiego za niezgodne z prawem reklamowanie alkoholu w internecie. Zostali skazani na grzywny odpowiednio: 80 tys. zł i 70 tys. zł.

Tym razem aktywista wziął na tapet Romana Giertycha. Przypomnijmy, że prawnik i mecenas wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej.

Człowiek z ciężkimi zarzutami za wyprowadzanie kasy z firmy deweloperskiej, reaktywator faszystowskiej organizacji, wicepremier u Kaczyńskiego na listach KO. Jedno pytanie ciśnie się na usta: jakie kwity ma Giertych na Tuska? - napisał w mediach społecznościowych Śpiewak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przemoc domowa wobec dzieci. Niebezpieczne zjawisko nasila się w Polsce

Giertych będzie miał poważnego rywala w postaci Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS w sobotę potwierdził, że nie wystartuje z Warszawy, jak miało to miejsce przez lata. - Z punktu widzenia partii, muszę się jej podporządkować - oświadczył. Wcześniej pojawiły się spekulacje, że zamiast w Warszawie, wystartuje w województwie świętokrzyskim.

Jarosławie, to że mówisz tak często, że trzeba rozprawić się z polskimi sądami, to nie znaczy, że ty unikniesz rozprawy, gdy schowasz się w Górach Świętokrzyskich - ironizował Donald Tusk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kiedy wybory w Polsce?

Na 15 października 2023 r. prezydent Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów do Sejmu i Senatu. Pozytywną opinię o tym terminie wydała Państwowa Komisja Wyborcza.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić