Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Jakie zasady obowiązują u fryzjera i kosmetyczki? Zapomnijcie o telefonach

24

18 maja działalność wznowiły salony fryzjerskie i kosmetyczne. W obu przypadkach obowiązywać będą ściśle określone zasady, które mają ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem. Jakich wytycznych trzeba przestrzegać? Czy u kosmetyczki i fryzjera obowiązuje zakaz używania telefonu?

Salony fryzjerskie i kosmetyczne znów otwarte. Jakie zasady obowiązują?
Salony fryzjerskie i kosmetyczne znów otwarte. Jakie zasady obowiązują? (Getty Images)

Fryzjerzy i kosmetyczki będą działać na mocno odmienionych zasadach. W aktualnej sytuacji nie ma mowy o tym, byśmy podczas zabiegów upiększających mogli wypić kawę czy herbatę. Zakazuje się też korzystania z telefonów.

Pracownicy salonów kosmetycznych, jak i fryzjerskich powinni nosić maseczki i rękawiczki. Jeżeli jest to możliwe, osłoniętą twarz musi mieć klient. Zaleca się, by goście salonów mieli mierzoną temperaturę przy użyciu bezdotykowego termometru.

Istotna jest również bezpieczna odległość. Stanowiska powinny być umieszczone w co najmniej dwumetrowych odstępach. Właściciele salonów piękności muszą pamiętać o tym, by najczęściej dotykane elementy były dezynfekowane po wykonaniu każdej usługi.

Zobacz także: Minister zdrowia Łukasz Szumowski: do fryzjera bez obowiązkowej aplikacji

Salony kosmetyczne i fryzjerskie. Co się zmieni od 18 maja?

Zmian będzie naprawdę dużo. Fryzjerów i kosmetyczki uczula się, by - kiedy to tylko możliwe - stosowali narzędzia jednorazowego użytku. Peleryny czy ręczniki trzeba prać i dezynfekować.

Klienci powinni pamiętać o tym, że poczekalnie są nieczynne. Ta zasada została wprowadzona po to, by w jak największym stopniu ograniczyć liczbę osób przebywających w salonach. Na wizytę można umówić się wyłącznie zdalnie - za pośrednictwem telefonu, a także internetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić