Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Jan Duda broni uchwały anty-LGBT. "Homoseksualizm to zjawisko zaraźliwe"

1264
Podziel się

Jan Duda w rozmowie z "Newsweekiem" stanowczo bronił ustawy anty-LGBT przyjętej przez małopolski sejmik, któremu przewodniczy. - Homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym - stwierdził ojciec Andrzeja Dudy.

Jan Duda broni uchwały anty-LGBT. "Homoseksualizm to zjawisko zaraźliwe"
Jan Duda broni uchwały anty-LGBT (PAP, Radek Pietruszka)
bETGECNx

W sierpniu Sejmik Województwa Małopolskiego, któremu przewodniczy ojciec prezydenta Polski Jan Duda, zdecydował o odrzuceniu wniosku o uchylenie uchwały anty-LGBT. Stało się to mimo ostrzeżeń Unii Europejskiej, że jeśli dokument nadal będzie obowiązywać, region może nie otrzymać unijnych środków.

Jan Duda broni uchwały anty-LGBT

Teraz w rozmowie z "Newsweekiem" znany ze swoich konserwatywnych poglądów Jan Duda broni uchwały, która została uznana przez UE za dyskryminującą. Profesor twierdzi, że użyte w treści uchwały sformułowanie "ideologia LGBT" jest jedynie skrótem myślowym, a posłom PiS w rzeczywistości chodziło o  propagandę "ideologii gender".

bETGECNz

Duda oświadczył, że we wspomnianej "ideologii gender" nie podoba mu się, że człowiek może "dowolnie, na podstawie własnych odczuć, mniej lub bardziej przemyślanych, wejść w środowisko osób nieheteronormatywnych w nadziei, że będzie tam lepiej".

"Homoseksualizm można wypracować"

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy stwierdził, że "człowiek powinien pracować nad sobą", aby "wykorzystać predyspozycje biologiczne". Na tłumaczenie dziennikarki, że homoseksualizm nie jest chorobą, zasłonił się "raportem naukowym w 'Science Magazine'".

bETGECNF

Przewodniczący małopolskiego sejmiku twierdzi, że według wspomnianego raportu jedynie od 8 do 25 proc. osób deklarujących skłonności nieheteronormatywne posiada je z przyczyn genetycznych, o reszcie mają decydować czynniki kulturowe lub hormonalne.

Czynniki kulturowe to efekty promowania tych skłonności. Po prostu homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym. Twierdzenie, że płeć to jest kwestia wyboru, które staje się u nas modne, utrudnia dzieciom rozwój psychofizyczny – powiedział Jan Duda.
bETGECNG

W ocenie Dudy osoby LGBT mają w naszym kraju równe prawa, "ale chcą pewnych przywilejów, które u nas są zagwarantowane dla rodzin". Dodał, że akty agresji wobec osób LGBT są w Polsce incydentalne, a skala dyskryminacji jest wyolbrzymiana.

Zobacz także: Legalizacja związków partnerskich w Polsce? Bosak: Rezolucje Parlamentu Europejskiego są bez znaczenia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGECOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1264)
Narodowiec
2 miesiące temu
Dzieki takim ludziom jak Jan Duda ten kraj nie zboczyl na lewo !!!
ak001
2 miesiące temu
Jaki ojciec, taki syn
antte
2 miesiące temu
Jeżeli homoseksualizm jest zaraźliwy to głupota jest dziedziczna
bETGECOb
emeryt
2 miesiące temu
A facet ma jakieś wykształcenie, wstyd
Mason
2 miesiące temu
No coz teraz wiadomo dlaczego nasz prezydent nie umie mowic i myslec bo ma ojca ktorego iq nie dorownuje stodze kamieni. Tak tak przepraszam kamienie ale to licentia poetica
Dziadek
2 miesiące temu
Wszyscy naciskają na długopis ale czy to jego wina że on taki to jabłko nie pokulało się daleko
Dffgg
2 miesiące temu
Najgorsze jak od ciebie się ktoś zarazi to nato na pewno niema lekarstwa za duża iść się weź a nie za politykę
LLLLLLLL
2 miesiące temu
Jak zaraźliwe to pewnie to złapał.
Rejs 2021
2 miesiące temu
A kiedy rozprawa na temat- ile diabłów zmieści się na główce od szpilki???
emeryt
2 miesiące temu
Kompromitacja
Louise
2 miesiące temu
Zakład, że niedługo wypłynie jakiś przeciek, że pan Jan sam jest gejem i po kątach młodych chłopców zaczepia, a w mediach tylko zgrywa wielkiego przeciwnika, by się nie wydało.
CzarnyShrek
2 miesiące temu
Panie Janie, szkoda tylko, że z Pana,, normalnego,, związku wyszło takie maliniakowate..... Pan pewnie strasznie dumny katolik. Proszę zająć się poważnymi sprawami a tym ludziom dać żyć.
KKE
2 miesiące temu
Żeby się nie zarazić, trzeba takich osób nie całować w usta i nos, a zwłaszcza z języczkiem. Czy jest na to szczepionka? A na wirus Dudy?
bETGECNT
Jaaaaaaaaaaaa...
2 miesiące temu
Typowy przykład na to , że u nas tytuł Profesora uległ kompletnej dewaluacji . Otrzymują go osoby których poziom intelektualny nie pozwolił by na zdanie egzaminu na czeladnika piekarskiego !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić