Małżeństwa tej samej płci. Papież zabrał głos. Oto stanowisko Kościoła

914

Papież Franciszek udzielił wywiadu, podczas którego przyznał, co sądzi o rezolucji Parlamentu Europejskiego dot. małżeństw osób tej samej płci. Przedstawił również swoje ostateczne stanowisko w sprawie aborcji.

Małżeństwa tej samej płci. Papież zabrał głos. Oto stanowisko Kościoła
Papież Franciszek. (Pixabay)

Podczas lotu papieża Franciszka z Bratysławy do Rzymu zorganizowano konferencję prasową. Na pokładzie samolotu papież odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy. Nie obyło się bez trudnych dla Kościoła tematów, które od dłuższego czasu dzielą ludzi na całym świecie. Mowa o małżeństwach homoseksualnych i aborcji.

Papież Franciszek powiedział, co sądzi o tych tematach. Jego zdaniem rezolucja Parlamentu Europejskiego nawołująca wszystkie kraje do uznania małżeństw osób tej samej płci, ma na celu pomoc osobom homoseksualnym. I choć papież przyznał, że takim osobom pomoc się należy, tak Kościół takich związków uznać nie może.

Małżeństwo jest sakramentem, Kościół nie ma władzy, aby zmieniać sakramenty - powiedział papież. Ale małżeństwo to małżeństwo. Jako sakrament to mężczyzna i kobieta - dodał.

Taryfy ulgowej nie ma również dla aborcji. Kościół tego zabiegu popierać nie chce. Papież Franciszek zdecydowanie mówi, że aborcja jest zabójstwem.

Ta zasada jest tak jasna. Temu, kto tego nie rozumie, zadam dwa pytania: czy słuszne jest zabijanie życia ludzkiego, by rozwiązać problem? Bo z naukowego punktu widzenia to jest życie ludzkie. Czy słuszne jest wynajmowanie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - mówi papież Franciszek.
Zobacz także: "To był błąd". Jarosław Gowin odpowiada Kaczyńskiemu
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić