Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Jan Maria Jackowski usunięty z klubu PiS. "Jestem piętnowany"

10
Podziel się:

We wtorek senator Jan Maria Jackowski został wykluczony z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Rzeczniczka PiS podała, że powodem takiej decyzji było naruszenie regulaminu.

Jan Maria Jackowski usunięty z klubu PiS. "Jestem piętnowany"
Jan Maria Jackowski (PAP, Marcin Obara)

Wniosek o wykluczenie Jana Marii Jackowskiego złożył szef klubu Ryszard Terlecki. - Powodem było naruszenie regulaminu i statutu - mówiła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

W trakcie posiedzenia Jackowski pisał na Twitterze, że Terlecki odmówił mu zabrania głosu. "Jak widać zasada audiatur et atleta pars [łac. należy wysłuchać drugiej strony] w PiS nie jest stosowana" - zaznaczał polityk.

Za usunięciem senatora Jackowskiego głosowało 152 parlamentarzystów. W posiedzeniu uczestniczyło natomiast w sumie 167 członków klubu PiS.

Jan Maria Jackowski: "Mogłem się przygotować"

W rozmowie z Interią Jackowski nie ukrywał, że spodziewał się takiego ruchu. - Ta decyzja była spodziewana. Nieformalnie była zapowiedziana przeciekiem w Polskiej Agencji Prasowej już 7 lutego - spostrzegł.

W czasach PRL byłem represjonowany za moje polityczne poglądy przez ówczesny aparat bezpieczeństwa. Zachowując proporcję, dziś też w jakiś sposób jestem piętnowany - dodawał.

Jan Maria Jackowski opublikował też oświadczenie na Twitterze. Poinformował w nim między innymi, że w najbliższych wyborach chce się starać o reelekcję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Co jest
4 miesiące temu
Czemu facetom dają na drugie imię Maria ? W ich czasach chyba nir było genderów…
Piote
4 miesiące temu
Jeden z niewielu polityków który ma jaja!!! Mówił to co myśli a nie to co każą powtarzać w partii!!! Dzięki temu wiem że będę na niego glosowal
Tere fere
4 miesiące temu
Panie senatorze , wpis -WYDALONY Z KLUBU PiS- w CV w rubryce osiągnięcia , będzie Pana wielkim atutem w przyszłej karierze naukowej i politycznej.Życzę sukcesów.
Bolek
4 miesiące temu
Razem z Gowinem założą koło elastomerów. Obydwaj nie należą do intelektualnie nachalnych, za to są niezwykle plastyczni w kategoriach etycznych i ideologicznych.
Babba
4 miesiące temu
Zasłużyłeś, chłopie.
Sedes
4 miesiące temu
Mareszcie został wydalony
taki ktoś
4 miesiące temu
Do Anki pan Jackowski nie był członkiem PiS należał jako bezpartyjny do klubu parlamentarnego PiS więc nie mógł przestać być członkiem PiS jemu odpowiadał i nadal odpowiada ich program ale bez błędów które PiS-owi zdażają się coraz częściej.
Anka
4 miesiące temu
Pan Jackowski-chyba jedyny pisowiec (były) z otwartą głową. Tylko na tym skorzysta, że już nie jest członkiem PiSu. Jackowski już od dawna tam nie pasował-po prostu był zbyt inteligentny i okrzesany jak na to towarzystwo...
Jajcarz
4 miesiące temu
Józef Maria Jacek Jackowski haha ale jaja
Yogi
4 miesiące temu
Pozdrawiam Jana Marie Hildegarde Trautengarda Jackowskiego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić