Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Japonia. Wyciek paliwa z elektrowni jądrowej tuż po trzęsieniu ziemi

101
Podziel się:

Japonię nawiedziło silne trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera. Według najnowszych doniesień doprowadziło to do wycieku paliwa jądrowego w elektrowni jądrowej w Fukushimie.

Japonia. Wyciek paliwa z elektrowni jądrowej tuż po trzęsieniu ziemi
W Japońskiej elektrowni jądrowej doszło do wycieku paliwa. (Getty Images)

W sobotę w Japonii odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1. Według najnowszych informacji doprowadziło to do poważnego wycieku paliwa jądrowego w elektrowni jądrowej Fukushima-Daiich. Pojawiły się obawy, że elektrownia mogła zostać uszkodzona, mimo że po ostatniej katastrofie została uszczelniona i zabetonowana.

Wyciek paliwa w elektrowni jądrowej

Według lokalnych mediów w elektrowni doszło do poważnego wycieku zużytego paliwa jądrowego. Okolica może być poważnie skażona. Ponadto trzęsienie doprowadziło do "rozrzucenia" niemal tysiąca zbiorników wody używanej do utrzymywania chłodu rdzeni reaktora.

Patrol odkrył, że około 160 ml wody przeznaczonej do przechowywania wypalonego paliwa jądrowego w bloku 1 elektrowni jądrowej Fukushima-Daiich wyciekło do rowu obok basenu. Prawdopodobnie doszło do tego z powodu wstrząsu trzęsienia ziemi [...] ilość jest niewielka, a dawka promieniowania jest niska, więc nie ma obaw o narażenie pracowników - przekazała w oświadczeniu TEPCO - firma zarządzająca elektrownią.
Zobacz także: Czy szczepionki na koronawirusa są skuteczne w przypadku nowych mutacji? Wirusolog odpowiada

W sobotę w północno-wschodnią część Japonii uderzyło trzęsienie ziemi o sile 7,1 stopni w skali Richtera. Wstrząsy odczuwalne były w całej Japonii. Co najmniej 50 osób zostało rannych.

Premier Yoshihide Suga ostrzegł przed wstrząsami wtórnymi. Trzęsienia ziemi tej wielkości mogą wywołać tsunami, jednak według Japońskiej Agencji Meteorologicznej po tych wstrząsać nie ma powodów do obaw. Do trzęsienia ziemi doszło kilka tygodni przed rocznicą katastrofy z 2011 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
Yyyy
2 lata temu
Węgiel tylko. Może nie jest idealny ale jest bezpieczny. Ekolodzy powinni się poduczyć nieco.
atom STOP
2 lata temu
ta technologia powinna być zakazana- łatwo sobie wyobrazić, że terroryści używają samolotów nie do uderzeń w budynki wieżowców tylko w elektrownie.....
atom STOP
2 lata temu
nie ważne co się stało ale to już kolejne ostrzeżenie-ATOM STOP- to najdroższa i najbrudniejsza energia świata
D.G.
2 lata temu
przepraszam, ale to jest bardzo nierzetelne dziennikarstwo! może autor tego artykułu lepiej sprawdził by się pisząc horoskopy???
obserwator
2 lata temu
Szwedzi zamykają swoje atomówki.
xxx
2 lata temu
"Poważny wyciek", "co najmniej 50 osób zostało rannych", "ilość jest niewielka, a dawka promieniowania niska, więc nie ma obaw o narażenie pracowników"
ostatni papie...
2 lata temu
sprawa jest niejasna plutonium 160 ml wystarczy do skażenia pułkuli ale czy to aby była woda co do zbiorników to rozrzut jest nastempstfem explozii nie czensienia ziemii. Były niebieskie reni-fery na mniejscu oto jest zagadka bo jeśli były to obok przechodziły także bronzowe jaki one wystempujo parami. Jednym słowem Japan ma teraz wielki szit.
Jasio
2 lata temu
W Japonii się po prostu informuje opinię publiczną praktycznie o wszystkim. A to jest szukanie taniej sensacji. Awaria w elektrowni atomowej WOW. Może poczekamy z paniką aż się wyjaśni co tak naprawdę się stało.
Chopin1111
2 lata temu
Czyli znowu doszło do wybuchu a nie wycieku -tak jak 11 lat temu .
Jasio
2 lata temu
To przecież szklanka wody (i to nie pełna). A może by wypowiedział się ktoś kto zna się na radioaktywności promieniowaniu itd. Awaria z 2011 roku była poważna ale z tego co wiem nie zginął nikt. Skażenie też znaczące ale radioaktywność szybko maleje (zależy jaki jest czas połowicznego rozpadu to wiedza z pierwszej klasy liceum).
Borowski
2 lata temu
"Ludzie ludziom gotują ten los" Naukowcy w zapalczywości ścigania się w wynalazkach wyprowadzą świat na manowce.
HGW
2 lata temu
Czysta, ekologiczna energia.
Musulmanin
2 lata temu
Ponadto trzęsienie doprowadziło do "rozrzucenia" niemal tysiąca zbiorników wody używanej do utrzymywania chłodu rdzeni reaktora. JAK DALEKO TE ZBIORNIKI ROZRZUCILO? KILKA METROW CZY KILKASET?? A DRUGA SPRAWA.. AZ 160 mL wody wycieklo do rowu?? Toz to troche wiecej jak trzy szybkie 50 siatki! Masakra kto to oisze i kto to sprawdza!
dddddd
2 lata temu
160 ml? To ja im już im dam nawet i całą szklankę wody niech nie płaczą....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić