Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Jarosław Kaczyński i jego "chamska hołota". Prof. Bralczyk komentuje

69

Słynny profesor Bralczyk, wypowiedział się na temat ostatnich słów Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nazwał opozycję "chamską hołotą". Według językoznawcy to pokazało jego "prawdziwą naturę".

Jarosław Kaczyński nazwał opozycję "chamską hołotą"
Jarosław Kaczyński nazwał opozycję "chamską hołotą" (Getty Images)

Goście Drugiego Śniadania Mistrzów w tvn24 skomentowali słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS w ostatnim czasie nazwał opozycję "chamską hołotą". Wśród gości TVN znaleźli się: Ilona Łepkowska, prof. Jerzy Bralczyk, Krzysztof Materna i Grzegorz Kasdepke.

Ilona Łepkowska uważa, że nie ma powodu by obrażać się za słowa Kaczyńskiego. Uznała, że listy otwarte z żądaniem przeprosin są raczej zabawne. Dodała jednak, że słowa Kaczyńskiego świadczą o tym, że nie panuje nad swoimi nerwami.

Profesor Bralczyk stwierdził, że te słowa były spontaniczną reakcją. Zaznaczył, że taka spontaniczność jest o wiele gorsza niż umyślnie rzucona obraza ponieważ pokazuje prawdziwą naturę człowieka.

Zobacz także:Wybory prezydenckie 2020. Wróblewski: Jarosław Kaczyński zaszkodził kampanii Andrzeja Dudy

Kaczyński objawił się zatem, jako osoba nadto nerwowa i agresywna - stwierdził prof. Bralczyk.

Językoznawca dodał, że w jego opinii są znacznie gorsze zachowania od ostatnich słów. Przypomniał jak prezes PiS wraz z ministrem kultury, Piotrem Glińskim, odwrócili się plecami do wypowiadającej się na mównicy posłanki.To według prof. Bralczyka, jest przejawem kompletnej ignorancji i braku dobrych obyczajów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić