Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Awantura w Sejmie. Jarosław Kaczyński do opozycji: Chamska hołota

64
Podziel się

Do awantury w Sejmie doszło w trakcie rozpatrywania wniosku o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Borys Budka upomniał posłów PiS, którzy stali podczas wystąpienia Barbary Nowackiej. W efekcie doszło do pyskówki.

Jarosław Kaczyński w Sejmie
Jarosław Kaczyński w Sejmie (PAP)
bCZOwJAR

Wystąpienie Barbary Nowackiej. Posłanka KO zarzuciła Łukaszowi Szumowskiemu, że nie przygotował kraju na epidemię koronawirusa, a wypłaszczanie krzywej zakażeń nie jest jego zasługą. Przypomniała również, o niezmniejszających się kolejkach do lekarzy specjalistów i 2 mld zł dla TVP.

Milcząc patrzył pan, jak miliardy szły na telewizję publiczną. Głosował pan przeciwko zwiększeniu testowania pracowników służby zdrowia – grzmiała Nowacka.

Awantura w Sejmie. Borys Budka przerywa wystąpienie Barbary Nowackiej

Szef PO wezwał grupę polityków PiS do zajęcia miejsc. Byli wśród nich Jarosław Kaczyński i Piotr Gliński. Budkę zdenerwowało, że stoją w sejmowych ławach i rozmawiają.

bCZOwJAT

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zapowiada "wprowadzenie środków". Adam Bielan tłumaczy

Pierwszy na słowa przewodniczącego PO zareagował Piotr Gliński. "To hucpa i skandal, to wotum nieufności. To pan pierwszy wstał i zaczął tę awanturę" – stwierdził minister kultury. Borys Budka skwitował to stwierdzeniem, że Jarosław Kaczyński stał plecami do mównicy. Wtedy czuwający nad porządkiem obrad Ryszard Terlecki zaapelował do szefa PO o spokój.

W końcu odezwał się Jarosław Kaczyński. Jak wynika z nagrania, prezes PiS, spoglądając w kierunku przedstawicieli opozycji, powiedział: "Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział".

bCZOwJAZ

Panie marszałku, mam wrażenie że pan poseł Kaczyński nazwał nas hołotą – odezwała się wtedy z mównicy Barbara Nowacka. Wymiana zdań trwała jeszcze chwilę, po czym zarządzona została krótka przerwa.

Barbara Nowacka odpowiada, cytując Kazika

Chcę powiedzieć, że lepsizm pana prezesa słyszałam już parę razy. Wtedy, kiedy wchodził na cmentarz, na który ja wejść nie mogłam. Wtedy jego ból był większy od mojego – nawiązywała do sytuacji z 10 kwietnia, cytując głośny utwór Kazika Staszewskiego. Na ten sam cmentarz, na którym leży moja matka, ofiara katastrofy smoleńskiej, on wszedł składać kwiaty swojej matce i swojemu bratu, a inni nie mogli. A dzisiaj, śmie mnie wyzywać – po tych słowach Ryszard Terlecki wyłączył jej mikrofon i kazał wrócić do tematu debaty.

bCZOwJBu
KOMENTARZE
(64)
J23
4 miesiące temu
Tu nie ma czego komentować tylko trzeba iść na wybory i zakończyć tę farsę.
ak001
4 miesiące temu
No cóż - Wódz daje przykład elektoratowi.
Kazik
4 miesiące temu
Wolność. Po co Wam wolność? Macie przecież telewizję...
bCZOwJBv
Zojka
4 miesiące temu
Jaki wódz, taka partia i wyborcy.
metall
4 miesiące temu
Niby wszyscy mają dość udawanej wojenki PO vs PiS, a jednak zdecydowana większość głosuje za tym, żeby ona trwała. W doopie nas mają i jedni i drudzy. Chcą tylko naszych pieniędzy, żeby mieli z czego "godnie" żyć. Udowodnili to już wielokrotnie. Przecież podatki podnoszą i jedni i drudzy. Oni się tylko kłócą, kto ma być bliżej koryta. Nie zmieniajmy świń przy korycie, tylko zlikwidujmy koryto, bo to my je napełniamy, a oni się przy nim pasą.
Najnowsze komentarze (64)
Kostucha
4 miesiące temu
Z przyjemnością patrzę jak Jarek się starzeje, coraz bliżej mu na tamten świat, szampan się chłodzi...
pis
4 miesiące temu
Jarosław Kaczyński przecie juz zmarł widziałem nekrolog na o2
OLA
4 miesiące temu
ja mam dość nienawiści i pogardy, która TVN funduje ludziom, a najbardziej boli mnie fakt, że tak dużo ludzi wciąga się w mowę nienawiści wobec rządu PIS, który to NAJWIĘCEJ ZROBIŁ DLA POLSKI
Ewa
4 miesiące temu
Nie trawie pisu ale to co robi platforma to przechodzi wszelkie pojecie Budka tragedia zaczynam tesknic za Schetyna prowokuja a pozniej sie dziwia ze jest reakcja psl I kukiz to jest to dlaczego ludzie widza tylko te dwie partie po I pis
12345
4 miesiące temu
Najpierw obejrzyjcie chamskie zachowania opozycji na czele z panem Budką , a potem oceniajcie.
syrio
4 miesiące temu
z ta KO nie da sie inaczej postępować i od razu sprowadzać ich do parteru
syrio
4 miesiące temu
i ma racjie
no tak
4 miesiące temu
Sami widzicie kogo totalna opozycja wstawiła do Sejmu, Senatu o Parlamencie Europy nie wspomnę.
bCZOwJBn
vvv
4 miesiące temu
możecie skoczyć Jarkowi
BUTKA
4 miesiące temu
KACZYŃSKI TO NASZ KRÓL I WŁADCA.AMEN.
duch
4 miesiące temu
jak tak patrze na nich to i tak łagodnie ich określił Kaczyński
Zakoń teraz
4 miesiące temu
Ostatnio Jarek stacił refleks, w sprawie z Gowinem o termin wyborczy, dopuścił do afera Szymowskiego zarobić na trupach rodakow i teraz puścił nerwy.
emeryt
4 miesiące temu
Trudno powiedzieć czy to Kaczyński sprowokował tą awanturę na filmie widać że posłowie PO krzyczą i awanturują się a że umieją prowokować to nie pierwszyzna jak by nie prowokowali byłby spokój a tak mają czego chcieli
Szumowski
4 miesiące temu
Polacy to niewdzięczny naród.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić