o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Jarosław Kaczyński rezygnuje. Ujawnił powód swojej decyzji

139
Podziel się

Na początku przyszłego roku wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie. Taką informację miał przekazać podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego. O sprawie donosi Polska Agencja Prasowa.

Jarosław Kaczyński rezygnuje. Ujawnił powód swojej decyzji
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu (PAP, Radek Pietruszka)
bEKvEZDp

W środę rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Wziął w nim lider partii Jarosław Kaczyński.

Jak donosi PAP, prezes PiS poinformował parlamentarzystów swojego ugrupowania, że na początku 2022 roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Podkreślił, że decyzja ta motywowana jest koniecznością sprawowania większej kontroli nad partią.

Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające – przekazał jeden z rozmówców PAP.
bEKvEZDr

Prezes PiS odchodzi z rządu. Znamy datę

Jarosław Kaczyński został wicepremierem 6 października 2020 roku. Pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Lider PiS o opuszczenie rządu pytany był już we wrześniu. Wtedy jednak stwierdził, że na pewno nie zrobi tego w tym roku ponieważ pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią – powiedział wówczas w rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński.
bEKvEZDx

Przecieki o możliwym odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu pojawiały się już wcześniej. Bogdan Rymanowski w programie Polsatu "Gość Wydarzeń" pytał o to rzecznika PiS Radosława Fogiela. Polityk stwierdził, że trudno podać jakąkolwiek datę, ale odejście Kaczyńskiego z rządu nie jest wykluczone.

Na razie ma swoje zadania, które realizuje. Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii. To jeszcze nie jest ten moment. (…) Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu – zapewniał Fogiel.

Kaczyński wzywa polityków PiS do aktywności w sieci. "Ten kanał jest zaniedbany"

Na środowym spotkaniu z parlamentarzystami Jarosław Kaczyński wezwał także członków partii do większej aktywności w mediach społecznościowych. To właśnie dzięki aktywności w Internecie Prawo i Sprawiedliwość miało wygrać wybory w 2015 roku. Zdaniem prezesa partii, podobnie było w cztery lata później.

bEKvEZDy
Jarosław Kaczyński wskazał, że teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić – powiedział w rozmowie z PAP jeden z parlamentarzystów PiS.

Obejrzyj także: Kaczyński minął się z prawdą? Czarnecki tłumaczy

bEKvEZDz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvEZDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(139)
Szafot
1 tyg. temu
Władzy raz zdobytej nie oddasz Dziadu,ale w końcu odejdziesz w nie chwale ,cały naród skłóciłes i zrujnowales ,napychajac kasą sukienki czarne ,w końcu cię rozlicza za dług publiczny
malkontent
1 tyg. temu
Na Nowogrodzkiej mówił ,że jest w ministerstwie a w ministerstwie ,że jest na Nowogrodzkiej . Kto zgadnie gdzie tak naprawdę bywał w tym czasie .
Polacy
1 tyg. temu
Starcze odejdzie nie wracaj nigdy
bEKvEZDT
e-tam
1 tyg. temu
Szeregowy poseł nie odpowiada za nic a wice premier już tak.
szofer
1 tyg. temu
Jarek, pokaż ten słynny kanister z ceną benzyny, zanim odejdziesz ! Weź go ze sobą !
vicary
1 tyg. temu
Odejdź jak najszybciej i nie szukaj dziadu miejscówki na Wawelu !
Obiektywnie
1 tyg. temu
On chce byc premierem. W ogóle nie nadaje się na ministra bezpieczeństwa a po tym wycieku tajnej korespondencji widzi to już nawet ślepy.
Niegorol
1 tyg. temu
Polska demokracja, prezes sam siebie mianuje sam siebie odwołuje zresztą innych też, ciekawe kiedy ogłosi siebie królem
TW Balbina
1 tyg. temu
ŁASKAWCO !!! Za rządów PIS Polska jest skłócona z USA, UE i sąsiadami, a w kraju panuje chamstwo, chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo (cytat vice-premiera śp.). Miliony z naszych podatków idą na prawo i lewo, a ceny pędzą do góry. Afera goni aferę a wszystkie afery są cichaczem zamiatane pod dywan. Rośnie rekordowe zadłużenie Polski i ilość sprowadzanych śmieci z całego świata do Polski.
Moro
1 tyg. temu
To Unia załatwiła nam ceny przez te "ocieplenie".
Legia,
1 tyg. temu
Winien Tusk.
Jan
1 tyg. temu
Rozpieprzył wszystko, do czego się dorwał. Co knuje tym razem?
fanula
1 tyg. temu
Popatrzcie jakie ma złe spojrzenie. Wszystko robi żeby gnębić nas.
bEKvEZDL
aga
1 tyg. temu
Szkoda,że kilka lat za późno.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić