Jarosław Kaczyński rezygnuje. Ujawnił powód swojej decyzji

194

Na początku przyszłego roku wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie. Taką informację miał przekazać podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego. O sprawie donosi Polska Agencja Prasowa.

Jarosław Kaczyński rezygnuje. Ujawnił powód swojej decyzji
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu (PAP, Radek Pietruszka)

W środę rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Wziął w nim lider partii Jarosław Kaczyński.

Jak donosi PAP, prezes PiS poinformował parlamentarzystów swojego ugrupowania, że na początku 2022 roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Podkreślił, że decyzja ta motywowana jest koniecznością sprawowania większej kontroli nad partią.

Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające – przekazał jeden z rozmówców PAP.

Prezes PiS odchodzi z rządu. Znamy datę

Jarosław Kaczyński został wicepremierem 6 października 2020 roku. Pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Lider PiS o opuszczenie rządu pytany był już we wrześniu. Wtedy jednak stwierdził, że na pewno nie zrobi tego w tym roku ponieważ pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią – powiedział wówczas w rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński.

Przecieki o możliwym odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu pojawiały się już wcześniej. Bogdan Rymanowski w programie Polsatu "Gość Wydarzeń" pytał o to rzecznika PiS Radosława Fogiela. Polityk stwierdził, że trudno podać jakąkolwiek datę, ale odejście Kaczyńskiego z rządu nie jest wykluczone.

Na razie ma swoje zadania, które realizuje. Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii. To jeszcze nie jest ten moment. (…) Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu – zapewniał Fogiel.

Kaczyński wzywa polityków PiS do aktywności w sieci. "Ten kanał jest zaniedbany"

Na środowym spotkaniu z parlamentarzystami Jarosław Kaczyński wezwał także członków partii do większej aktywności w mediach społecznościowych. To właśnie dzięki aktywności w Internecie Prawo i Sprawiedliwość miało wygrać wybory w 2015 roku. Zdaniem prezesa partii, podobnie było w cztery lata później.

Jarosław Kaczyński wskazał, że teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić – powiedział w rozmowie z PAP jeden z parlamentarzystów PiS.

Obejrzyj także: Kaczyński minął się z prawdą? Czarnecki tłumaczy

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić