Jarosław Kaczyński z wyróżnieniem. Prezesa PiS ogłoszono... "Człowiekiem Wolności"

226

Jarosław Kaczyński, wicepremier oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości, otrzymał tytuł "Człowieka Wolności 2021" tygodnika "Sieci". Przy odbiorze nagrody zwracał uwagę na konieczność walki o wolność, przede wszystkim o "wolność narodową".

Jarosław Kaczyński z wyróżnieniem. Prezesa PiS ogłoszono... "Człowiekiem Wolności"
Jarosław Kaczyński (Getty Images)

Jarosław Kaczyński mówił, że wolność może mieć wymiar indywidualny czy polityczny. "Każda z tych wolności jest cenna, ale bez wolności narodowej, bez własnego państwa, te wszystkie inne tracą na znaczeniu i po prostu znikają" - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, cytowany przez tvp.info.

Kaczyński stwierdził, że walka o wolność to obowiązek. Przywołując przykład Ukrainy, polityk podkreślał, że należy to czynić nawet wtedy, gdy pojawiają się wielkie trudności i największe zagrożenia.

Ukraińcy dziś walczą o wolność swoją, ale też o wolność innych narodów Europy - podkreślił Kaczyński.

Pokusił również o ocenę, że elity nie zawsze dostrzegają taką walkę i nie w każdym przypadku wyciągają odpowiednie wnioski.

"Człowiek Wolności". O tym przypomniał prezydent Duda

Na gali przyznania tytułu "Człowieka Wolności" tygodnika "Sieci" odczytano list od prezydenta RP. Andrzej Duda starał się w nim dowieść, że prezes PiS i wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński przyczynił się do tego, iż Polska podjęła odpowiednie kroki w obliczu kryzysu na granicy z Białorusią.

Zobacz także: Były ambasador krytycznie o Konfederacji. "Przykre i całkowicie niegodne"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić