Została surogatką chorej córki. Urodzi własną wnuczkę

8

Ta historia chwyta za serce. 50-letnia Chalise Smith ze stanu Utah została surogatką swojej 24-letniej córki o imieniu Kaitlyn. Kiedy dziewczyna dowiedziała się, że z powodu dwóch chorób nie będzie w stanie zajść w ciążę i urodzić drugiego dziecka, Chalise nie czekała długo z decyzją. Chciała sprawić, by na twarzy jej córki ponownie zagościł uśmiech.

Została surogatką chorej córki. Urodzi własną wnuczkę
Została surogatką chorej córki. Urodzi własną wnuczkę (Getty Images, Mike Harrington)

Chalise Smith jest mamą ośmiorga dzieci. Jednym z nich jest 24-letnia Kaitlyn, która w swoją pierwszą ciążę zaszła dzięki in vitro. Urodziła zdrowego synka, jednak już w trakcie ciąży zdiagnozowano u niej zespół Sjorgena, wyniszczającą organizm chorobę autoimmunologiczną. Co więcej, 24-latka cierpi także na endometriozę. Lekarze oznajmili jej, że nie będzie miała szans na ponowne bezpieczne zajście w ciążę i urodzenie drugiego dziecka.

Została surogatką chorej córki

Wiadomość od lekarzy przytłoczyła Kaitlyn. Powiedziała o tym swojej mamie, która po kilku miesiącach zaproponowała, że zostanie surogatką. 24-latka, która opiekowała się wówczas synkiem, nie wiedziała, co ma odpowiedzieć. Ostatecznie decyzja zapadła. Chalise zaszła w ciążę, również dzięki in vitro, a w maju urodzi... swoją wnuczkę!

Byłam tak zszokowana, kiedy mama zaproponowała mi, że zostanie moją surogatką. Zawsze bardzo wspierała to, co chcę robić w życiu i moje marzenia o dużej rodzinie - powiedziała Kaitlyn w rozmowie z "Daily Mail".

Amerykanka urodzi własną wnuczkę

Choć sama procedura in vitro była bezproblemowa, Chalise ze względu na swój wiek musiała przejść wcześniej sporo badań. 50-latka tuż przed tym podkreśliła w rozmowie z córką, że wraz z mężem muszą być pewni tej decyzji.

Kaitlyn jednak niczego nie pragnie bardziej niż ponownego zostania mamą. Z tego względu jest bardzo wdzięczna swojej rodziciele, że ta zdecydowała się podjąć trudny krok, aby pomóc powiększyć rodzinę. Dziś wspólnie oczekują na narodziny córeczki Kaitlyn i Miguela.

Myślę, że punktem kulminacyjnym tego całego doświadczenia będzie ujrzenie szczęśliwej twarzy mojej córki, kiedy powita swoją własną córkę na świecie obok mnie - podsumowała Chalise.
Zobacz także: Nie mogła mieć dzieci. Marzenie o potomstwie spełniła jej matka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: ALLE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić