o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Jarosław Kaczyński zaciera ręce. Pojawił się nowy sondaż

118
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński może mieć powody do zadowolenia. Zjednoczona Prawica zdecydowanie prowadzi w nowym sondażu parlamentarnym. Według badania CBOS, na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować blisko jedna trzecia wyborców.

Jarosław Kaczyński zaciera ręce. Pojawił się nowy sondaż
Jarosław Kaczyński (Źródło: Getty Images)
bErowwgl

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w kwietniu, PiS uzyskałby 32 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Wyborcze podium zamyka Koalicja Obywatelska.

Notowania koalicji rządzącej od października ubiegłego roku, kiedy to nastąpiło załamanie, zmieniają się nieznacznie, oscylując na poziomie około jednej trzeciej wskazań. Od stycznia jednak systematycznie spadają – twierdzi CBOS.
bErowwgn

W sejmie 5 ugrupowań. Nowy sondaż CBOS

Polska 2050 Szymona Hołowni uzyskała w sondażu 16 proc. Jak zauważa CBOS, w porównaniu z marcem strata ugrupowania Szymona Hołowni była minimalna. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy Polska 2050 straciła jednak aż 3 punkty procentowe.

Na Koalicję Obywatelską głosować chce 14 proc. wyborców. Ugrupowanie zyskało w porównaniu z poprzednim miesiącem aż 3 pp.

Na granicy progu wyborczego znalazły się Lewica oraz Konfederacja. Na obie partie chce głosować 5 proc. ankietowanych. W przypadku Konfederacji jest to spadek o 2 pp., zaś w przypadku Lewicy - o 1 pp.

bErowwgt

Pod progiem wyborczym w nowym sondażu CBOS uplasowały się PSL-Koalicja Polska oraz Kukiz'15. Na oba ugrupowania głos gotowych oddać jest po 1 proc. wyborców.

Bardzo wysoka frekwencja. Polacy chcą iść na wybory

Jeżeli wybory parlamentarne odbyłyby się w kwietniu, frekwencja wyniosłaby 73 proc. To o trzy punkty procentowe mniej niż w marcu i lutym, ale tyle samo co w styczniu.

Jedna piąta zadeklarowanych uczestników wyborów nie wie, na kogo oddałaby swój głos. Takich osób było 21 proc, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim miesiącem. Aż co dwudziesty ankietowany odmówił odpowiedzi, na kogo zamierza zagłosować w najbliższych wyborach.

bErowwgu

Badanie CBOS przeprowadzano w dniach 8-18 kwietnia w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej, imiennej próbie 1131 pełnoletnich osób. Wywiady były przeprowadzane w formule CAPI, CATI oraz CAWI.

Obejrzyj także: Wybory na wiosnę 2022 roku? "Ziobro i Gowin nie dogadają się z Kaczyńskim"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErowwgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(118)
drugi sort
3 miesiące temu
" Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " Stanisław Lem
Wyborca
3 miesiące temu
Jeśli nawet?,to proszą podać inna opcje
Polak
3 miesiące temu
Sondaże to sztuczne kreowanie rzeczywistości. Zauważcie ze każda partia nawołuje aby iść do wyborów - bo potrzebna jest frekwencja, minimum konstytucyjne. Głosami już sami się podziela. Z reszta widać to na przełomie ostatnich 30 lat że nadal mamy tych samych ludzi na stołkach a zmieniają się tylko etykiety na czole (czyt. Nazwy partii). Wiec pytanie jaka to demokrecja. Swoją drogą, ciekawe jaka szkoła daje zawód "polityk" bo niektórzy przez całe życie siedzą w Sejmie.
bErowwgP
Sherlock Holm...
3 miesiące temu
na ostatnim. To moje marzenie
antypis
3 miesiące temu
To jest najdziwniejsze, że mimo podwyżek na wszystko, spadającej wartości złotówki i załamania w polskim biznesie aż tylu durniów chce na pisiorów głosować. Jestem okropnie ciekaw, co ich do tego motywuje? Firmy upadają, 500+ traci swą wartość, podwyżka goni podwyżkę, a tylu Polaków jest tym zachwyconych! O co w tym chodzi?
prawda
3 miesiące temu
Niszczą karaj a słupki stoją im w miejscu.
DrAco
3 miesiące temu
"Wyborców"?. No tak, chociaż wszyscy zauroczeni PiS-em i jego wodzem tak naprawdę grzęzną w dziewiętnastowiecznym błocie, to jednak są to też wyborcy...Całe 30%, to oczywiście większość (jak dowodzi historia, a i przyszłość zapewne też to potwierdzi dzięki prawiesprawiedliwej ekipie.
prawda
3 miesiące temu
PIS podatek cukrowy , akcyza na e papierosy , podatek od zamówień z aliexpres , co jeszcze < oki to jest w innych państwach ale nie ma takich cen , my nie mamy euro , tylko Polskie złotówki , dla tego 3 razy nie Pis , ale co się stanie to my nie wiemy ?????.
Dana
3 miesiące temu
Niech się cieszą i rządzą może posprzątają ten bałagan a na rozliczenie przyjdzie czas.
fragile
3 miesiące temu
Gdzie oni te badania robią. W kościele ? Na plebanii może ? Nie wierzę w te ich cyferki !!!
Borys
3 miesiące temu
Kochani Rodacy ! Gratuluję wam otwartości umysłu , tolerancji, miłości do bliźniego i zadowolenia ze swojej ciężkiej pracy by mogły się z niej utrzymywać rzesze innych . Takie Rządy po prostu wam się należą !
Wolna Polska
3 miesiące temu
W Polsce tylko Polacy Konfederacja ,Kukiz i Polak na prezydenta
gol
3 miesiące temu
jedna trzecia to mnejszosć
bErowwgH
jan
3 miesiące temu
Nie dla pis Nie dla po.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić