"Nie dziwię się, że Kaczyński odchodzi". Ekspert o decyzji prezesa PiS

364

Jarosław Kaczyński ogłosił decyzję, o której spekulowało się od jakiegoś czasu. Doświadczony polityk przekazał partyjnym kolegom, że na początku 2022 roku zrezygnuje z funkcji wicepremiera. Do tego ruchu w rozmowie z "Super Expressem" odniósł się politolog prof. Antoni Dudek.

"Nie dziwię się, że Kaczyński odchodzi". Ekspert o decyzji prezesa PiS
Jarosław Kaczyński (Getty Images)

To koniec misji Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Na początku roku ma zrezygnować z funkcji wicepremiera, by skupić się na swojej partii.

Nie dziwię się, że Kaczyński odchodzi, bo musi przygotować partię do wyborów - mówi politolog prof. Antoni Dudek w rozmowie z "Super Expressem".

Politolog mówi o odejściu Kaczyńskiego

Pojawiały się sygnały, że Jarosław Kaczyński poświęca swojej partii za mało uwagi. Na Nowogrodzkiej zjawia się tylko raz w tygodniu, co stanowi utrudnienie w zakresie bieżącego zarządzania strukturami.

Dla niego najważniejsza jest partia, która jest dziełem jego życia. I on tej partii musi pilnować - zaznacza prof. Dudek.

Ostatnio do tego wątku odnosił się też ważny polityk PiS. - Partia jest zaniedbana, dlatego prezes musi zdyscyplinować posłów, partię i szykować PiS na wybory - podkreślał w rozmowie z "SE".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić