Jay Johnston wpadł w poważne tarapaty. Mógł brać udział w ataku na Kapitol

38

Jay Johnston to popularny amerykański aktor. Teraz jednak o gwiazdorze mówi się przede wszystkim w kontekście zamieszek, do których ponad dwa lata temu doszło na Kapitolu. Powód? Miał nie tylko w nich uczestniczyć, ale i zetrzeć się z policją.

Jay Johnston wpadł w poważne tarapaty. Mógł brać udział w ataku na Kapitol
Jay Johnston mógł brać udział w zamieszkach, jakie miały miejsce 6 stycznia 2021 roku na Kapitolu (Getty Images)

Do zamieszek na Kapitolu doszło 6 stycznia 2021 roku w Waszyngtonie. Tysiące zwolenników Donalda Trumpa, którzy nie zgadzali się z wynikami wyborów prezydenckich i zwycięstwem Joe Bidena, siłą wtargnęło do budynku. Próbowali oni przerwać obrady kongresmenów i tym samym – uchwalenie wygranej rywala Trumpa.

Atak na Kapitol. Uczestniczył w nim Jay Johnston?

Atak na Kapitol został oficjalnie uznany za akt terroryzmu, doprowadził też do wszczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa i postawienia w stan oskarżenia ponad 400 osób. Teraz do tego grona dołączył Jay Johnston, gwiazdor takich produkcji jak "Bob’s Burgers", "Legenda telewizji" czy "Bogaci bankruci" usłyszał już zarzuty.

Według ustaleń portalu ABC News Jay Johnston miał dopuścić się bezprawnego wejścia do kompleksu Kapitolu Stanów Zjednoczonych oraz zakłócanie porządku lub destrukcyjnego zachowania na obszarze o ograniczonym dostępie podczas powstania w 2021 r. do dokumentów sądowych. W środę 7 czerwca aktor zgłosił się do budynku Federalnego Biura Bezpieczeństwa (FBI) w Los Angeles.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zamieszki na Kapitolu. Trump w końcu zabrał głos

Adwokat Jaya Johnstona odmawia przedstawicielom mediów udzielania jakichkolwiek informacji. Zgodnie z ustaleniami śledczych aktor był jedną z osób, które dopuściły się ataku na funkcjonariuszy policji, a jednemu z nich ukradł nawet tarczę.

W toku dochodzenia agenci FBI udostępnili fotografie uczestników zamieszek, w tym Jaya Johnstona. Trzy osoby, które osobiście znają aktora, potwierdziły jego tożsamość w trakcie zeznań pod przysięgą.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić