Jednorazowy młynek do pieprzu ma ukrytą funkcję. Niesamowite, to bardzo proste

88

Świeżo zmielony pieprz doskonale podkręca smak potraw. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że używany do tego plastikowy młynek nie musi być wyrzucany. Śmiało można go wykorzystać ponownie.

Jednorazowy młynek do pieprzu ma ukrytą funkcję. Niesamowite, to bardzo proste
Młynek do pieprzu (YouTube)

Młynek bardzo przydaje się w kuchni. Pozwala na dodawanie do potraw świeżo zmielonego pieprzu. Właśnie dzięki niemu możemy podkręcić smak ulubionych przysmaków.

Wiele osób korzysta z jednorazowego młynka. Gdy natomiast pieprz się skończy, to jest on wyrzucany do śmietnika.

To błąd. Okazuje się bowiem, że... jednorazowy młynek wcale nie jest jednorazowy! Śmiało możemy go regularnie uzupełniać i wykorzystywać ponownie. To pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.

Jak otworzyć jednorazowy młynek?

Z pewnością wiele osób siłowało się kiedyś z jednorazowym młynkiem. Nawet silne osoby mogły mieć problem z tym, by go otworzyć i przy okazji niczego nie uszkodzić.

Tymczasem okazuje się, że istnieje banalna metoda na otwarcie młynka do pieprzu. Gdy jest już pusty, wystarczy zagotować wodę, wlać ją do miski, a następnie zanurzyć w niej końcówkę plastikowego młynka.

Ciepło odpowiednio zmiękczy plastiki. Dzięki temu bez najmniejszego kłopotu otworzysz pojemnik i stanie się wielorazowy :)

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić