Jędraszewski do bierzmowanych. "Macie bronić krzyża"

62
Podziel się:

Abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię podczas bierzmowania w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kasince Małej. - Macie bronić Chrystusowego krzyża - mówił do bierzmowanych metropolita krakowski.

Jędraszewski do bierzmowanych. "Macie bronić krzyża"
Abp Marek Jędraszewski (Flickr)

Abp Marek Jędraszewski przyznał, że w niektórych miejscach krzyż jest czymś naturalnym, jednak w wielu zakątkach świata, także w Polsce pojawiają się głosy, że należy usunąć krzyże z miejsc publicznych.

Przypominają one słowa św. Pawła: "My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków – Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą". – Jezus sprawia, że ci którzy w Niego wierzą, stają się Bożymi dziećmi, a wyznając wiarę w Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego mają nadzieję, że wierząc w Niego dojdą do życia wiecznego – powiedział metropolita.

Stwierdził, że znak hańby i śmierci stał się znakiem nadziei, do którego wszyscy zdążają. Arcybiskup przypomniał młodym, by wyrazili chęć mężnego wyznawania chrześcijańskiej wiary i życia według niej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Ten pan postradał rozum". Włodzimierz Czarzasty ostro o abp. Marku Jędraszewskim

Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że na piersiach młodych ludzi znajdują się krzyże, które będą pamiątką bierzmowania, ale muszą one przede wszystkim przypominać o obowiązku obrony tego znaku miłości Boga do człowieka.

Przypomniał także słowa Jana Pawła II, który w Zakopanem wzywał wszystkich Polaków, by bronili krzyży, które są na polskiej ziemi.

Macie bronić chrystusowego krzyża. Macie go czcić i dalszym życiem potwierdzać, że każda i każdy z was należy do tych, których pociąga do siebie wywyższony nad ziemię Chrystus. Bo w krzyżu jest nadzieja zbawienia, bo w nim jest zwycięstwo - wskazał bierzmowanym abp Marek Jędraszewski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić