o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Jędraszewski szokuje. Powiedział to na Uniwersytecie Papieskim

526
Podziel się

Na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II obecny był metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Duchowny ponownie krytycznie wypowiedział się na temat homoseksualistów. Stwierdził, że "żyjąc właśnie tak, zaprzeczają godności własnego człowieczeństwa".

Jędraszewski szokuje. Powiedział to na Uniwersytecie Papieskim
Abp Jędraszwski wypowiedział się o homoseksualistach. (PAP)
bESMhYOd

W sobotę miała miejsce inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Obecny był na niej abp Marek Jędraszewski, który w kazaniu poruszył wiele różnych tematów dotyczących współczesnej wiary.

Jak można być człowiekiem w tym dzisiejszym tak zwanym postępowym świecie? W świecie, w którym człowiek ma żyć bez wiary "jakby Boga nie było", ma żyć wyrzekając się rozumu, w epoce ogłoszonej jako czas "postprawdy", w epoce, w której pragnie budować się bardzo często sukces polityczny i poparcie społeczeństwa opierając swój program na fake newsach, a niekiedy wprost na ordynarnych kłamstwach - mówił abp Jędraszewski.
bESMhYOf

"Homoseksualiści zaprzeczają godności własnego człowieczeństwa"

Duchowny powiedział, że nic nie może bardziej upokorzyć człowieka niż "jego niemoralne życie", czyli odwrócenie się od Boga. Przypomniał także słowa św. Pawła o związkach homoseksualnych kobiet i mężczyzn, "którzy żyjąc właśnie tak, zaprzeczają godności własnego człowieczeństwa".

Jędraszewski wskazał, że najważniejszymi zadaniami dla społeczności UPJP II jest: pogłębianie wiary, upominanie się o godność ludzkiego rozumu, mądre wracanie do historii Polski i do zobowiązań, które na nas spoczywają oraz dialog ze światem.

bESMhYOl

Na UPJP II jest obecnie ponad 3 tys. studentów i doktorantów. Uczelnia oferuje takie kierunki jak dziennikarstwo, historia, historia sztuki czy filozofia. W listopadzie przejdzie międzynarodową wizytację watykańskiej agencji ds. ewaluacji i promocji jakości uniwersytetów i wydziałów kościelnych.

Zobacz także: Nowe ministerstwo i nowy minister. Biedroń użył mocnych słów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESMhYOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(526)
obiektywnyate...
miesiąc temu
Jeden z niewielu sprawiedliwych w tej sekcie. Dziwne że zidiociały naród z jednej strony piętnuje pederastów w komżach, a z drugiej strony piętnuje pojedynczych przedstawicieli sekty, którzy z tymi pederastami walczą. Brawo janusze i grażynki za bystrość umysłu.
Bea1111
miesiąc temu
Najpierw mówi się ze dana grupa nie ma człowieczeństwa a później wiadomo jak się to kończy, nie wiem co ten człowiek na wspólnego z chrześcijaństwem
Gosc
miesiąc temu
Homoseksualizm dzieli się na wrodzony , którego się nie leczy około 3 % i nabyty np w więzieniu 3% który można leczyć przy pomocy terapii Pobyt w więzieniu i zamknięciu jest szkodliwy dla człowieka i sprzyja rozładowaniu napięcia w zły sposób Ludzie się okaleczają psychicznie i maja problemy po wyjściu z więzienia Dlatego to co mówi Biblia jest prawda Unikać takich kontaktów za wszelka cenę bo to nie jest dobre dla człowieka Brońcie dzieci To jest zaraźliwe
bESMhYOH
(Gal 5:19-21)
miesiąc temu
"Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą."
(Efez 5:5)
miesiąc temu
"A rozpusta i wszelka nieczystość lub chciwość niech nawet nie będą wymieniane wśród was, jak przystoi świętym, także bezwstyd i błazeńska mowa lub nieprzyzwoite żarty, które nie przystoją, lecz raczej dziękczynienie. Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym. Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów".
(1 Kor 6:9)
miesiąc temu
"Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą."
Doświadczony
miesiąc temu
Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, jednakże w swojej nieskończonej dobroci, aby nie przymuszać nikogo do życia według Jego Praw, dał człowiekowi wolną wolę, aby ten mógł samodzielnie zdecydować czy wybiera Dobro (Prawo Boże), czy wybiera Zło czyli własną wolę i egoizm (Bezprawie Antychrysta). Nikt nie rodzi się lgbt, aborcjonistą, cudzołożnikiem to jest kwestia świadomego wyboru według własnej woli, która uległa żądzom ciała, uzyskiwaniu korzyści i wszelakiej pychy. Taki człowiek nie jest już podobieństwem Boga, tylko antychrysta.
(Łk 17, 1-6 )
miesiąc temu
«Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie. Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu. I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu».
Zagubiona owi...
miesiąc temu
Wolałbym, żeby mnie wilcy pożarli, niż mieć takiego pasterza.
ani
miesiąc temu
Abp Jędraszewski ma racje!!!!!! Skądby się wzieli ci wszyscy dziwacy gdyby tylko oni byli na świecie?
Nick23
miesiąc temu
Może dla fanatyków z oblężonej twierdzy abp Jedraszewski jest dobrym frontmenem ale dla kościoła na dłuższą metę tacy ludzie jak on to katastrofa. On nie ma zdolności do przekonania kogokolwiek do siebie oprócz tych co już są przekonani. Kościoły pustoszeją, ludzie odchodzą a on wszędzie widzi wrogów i z każdym chce walczyć. Zamiast ludzi zbierać i przygarniać, wyklucza i stygmatyzuje. Z takimi pasterzami kościół długo nie pociągnie.
Max
miesiąc temu
Ten przyboczny Petza śmie umieralniać innych, koń by się uśmiał
Okl
miesiąc temu
Skoro wypowiadasz się Jędraszewski na temat Boga , to wiedz, że Bóg stworzył nas takimi, jakimi jesteśmy. Kim jesteś że potępiasz ?
bESMhYOz
wierny
miesiąc temu
Jędraszewski ma jakieś podwójne standardy chyba. Przeszkadzają mu osoby homoseksualne (on chyba jakąś obsesje ma na tym punkcie - być może jest sam ukrytym gejem?), podczas gdy ponad 80% kleru w Watykanie jest homoseksualna (dane: ''Sodoma'' F. Martel), a w seminariach geje to standard, nie raz klerycy tworzą nieoficjalne pary, współżyją homoseksualnie czego dowodem były skandale w St.Poelten w Austrii, seminarium w Elblągu, Kaliszu czy Orchard Lake. Kiedy ludzie sprzeciwią się temu językowi nienawiści, który dzieli wiernych na tych lepszych i na tych gorszych. Niech każdy żyje jak uważa, byleby nie szkodził bliźniemu. KK w Polsce to największa obłuda jaka chodzi po Polskiej ziemi. Wasze El-Dorado klerykalne się skończy wraz z brakiem dopływu gotówki, bo młode pokolenie ma was dosyć!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić