Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KOZ
|

Jedziesz do Czech? Możesz mieć problemy. Nowe zasady wjazdu

16
Podziel się

Polska znalazła się na liście krajów o wysokim stopniu ryzyka epidemicznego - taką decyzję podjęły władze w Czechach. Oznacza to zmianę zasad dotyczących wjazdu do kraju dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciwko COVID-19.

Jedziesz do Czech? Możesz mieć problemy. Nowe zasady wjazdu
Są nowe zasady wjazdu do Czech (Photothek via Getty Images, Florian Gaertner)

Czesi opublikowali mapę pokazującą stopień zagrożenia epidemicznego w pozostałych krajach. Wprowadzony został podział na cztery poziomy - zielony, pomarańczowy, czerwony i ciemnoczerwony.

Polska znalazła się na trzecim z nich. Oprócz naszego kraju trafiły tam jeszcze Cypr i Holandia. Łącznie na poziomie czerwonym jest już czternaście państw należących do Unii Europejskiej. Oznacza to zmiany dotyczące wjazdu do Czech.

Wjazd do Czech. Są zmiany

Polska Agencja Prasowa poinformowała o nowych obostrzeniach, jakie wprowadzono w Czechach. W miejscach pracy obowiązywał będzie nakaz noszenia maseczek klasy FFP2. Od 1 listopada natomiast restauratorzy mają wymagać okazania certyfikatu szczepienia bądź negatywnego wyniku testu.

Od 25 października obowiązują nowe zasady wjazdu dla Polaków. Osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 lub te, które nie chorowały w ciągu ostatnich 180 dni, będą musiały przebywać w samoizolacji. Zwolnienie z niej będzie możliwe dopiero po uzyskaniu negatywnego testu wyniku PCR. Ten przeprowadzony zostanie pomiędzy 5. a 14. dniem izolacji po przyjeździe.

Czwarta fala koronawirusa. Są nowe przypadki

W poniedziałek (25 października) Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport dotyczący pandemii koronawirusa w Polsce. Ostatniej doby przybyło 2950 zakażonych - od początku pandemii pozytywny wynik testu uzyskały blisko trzy miliony osób.

Zobacz także: Niezaszczepionym wstęp wzbroniony? Prof. Szuster-Ciesielska o koniecznych restrykcjach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Damian
3 miesiące temu
Prawda jest taka że w Czechach nie kontrolują samochodów. Jeżdżę codziennie po kilka razy (autostrada a1, drogi powiatowe, centra miast), co chwila mija mnie policja itd i nigdy mnie nie zatrzymali. Za brak testów szczepień nie ma kar finansowych!. Ostatecznie można powiedzieć że jest się w tranzycie drogowym. Jak to sprawdza że jesteś 12h w ich kraju, nie sprawdza no bo jak.
Jojo
3 miesiące temu
Powie mi ktoś czy mogę sobie do Czech wjechać i wyjechać tego samego dnia. Nie jestem zaszczepiony?
Ira
3 miesiące temu
Prawda jest taka że Polska się nie pokłócila jeszcze tylko z morzem Bałtyckim
Ira
3 miesiące temu
Prawda jest taka że Polska się nie pokłócila jeszcze tylko z morzem Bałtyckim
Wojtas
3 miesiące temu
Kogo to obchodzi? Lepiej zbierajcie puszki z jedzeniem i róbcie przetwory bo jak przyjdzie głód to będziecie płakać. A Czechy niech się same mnartwią o siebie.
Nerwus
3 miesiące temu
I co wynika z tego artykułu ? Gimbusowy redaktor nie potrafi wyjaśnić, czy można, np. bez problemów tranzytem przejechać przez Czechy, czy będąc w Czechach i mając paszport covid lub test mogę iśc do restauracji, czy sklepu....Ale o pierdołach bez znaczenia nagrazmolił...
Wolnosc
3 miesiące temu
Holandia na czerwono czyli dużo zachorowań , dziwne bo mają 82 procent zaszczepionych
Kik
3 miesiące temu
Kiedy Polska zakaże wjazdu Czechom? Czesi i Słowacy mają bezwzględny wymóg testów czy zaszczepienia ale jakoś w drugą stronę to nie działa, wjeżdżają do nas jak Niemcy w 39...
Jacen
3 miesiące temu
Nie ma coronavirus politycy sobie to wymyśli by nas kontrolować a co za tym idzie ilość ludzi na ziemi
Pepik
3 miesiące temu
To wszystko to nie z powodu srandemi. To wszystko są decyzje polityczne i nic ponad to
Mila
3 miesiące temu
Ponieważ w Polsce nie zaszczepieni są głownie zwolennicy PiS i ich wyborcy (ściana wschodnia), to ten nierząd boi się wprowadzić restrykcje dla tych terenów.Ludzie zaszczepieni powinni mięć prawo żyć normalnie i mieć pewne przywileje w poruszaniu się.
hhsddjb
3 miesiące temu
Nie lubię Czechów! Czepiają się!
Xxx
3 miesiące temu
Niech wszystkie Kraje się zamkną przed tą dziczą ! Polska sama sobie robi problemy tymi oszustwami ! Nic o swoje nie dbali i nie dbają tylko ręce wyciągają by brać .
wetqwergt
3 miesiące temu
no i dobrze my czechów u siebie nie chcemy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić