o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Jeff Bezos powiedział, co zobaczył w kosmosie. "Nie wyobrażacie sobie"

155
Podziel się

We wtorek 20 lipca miał miejsce historyczny, pierwszy w dziejach cywilny lot w kosmos. W locie maszyny skonstruowanej przez firmę Blue Origin wzięli udział najbogatszy człowiek świata Jeff Bezos i trójka wybrańców.

Jeff Bezos powiedział, co zobaczył w kosmosie. "Nie wyobrażacie sobie"
Jeff Bezos już na Ziemi. Opowiedział o swoim locie w kosmos (PAP)
bEqHDvOt

Historyczne wydarzenie było pierwszy niepilotowanym przelotem suborbitalnym i jednocześnie pierwszym przelotem załogowym rakiety New Shepard firmy Blue Origin. W rakiecie zasiedli 18-letni student Oliver Daemen, Jeff Bezos, pionierka lotów kosmicznych Wally Funk oraz brat Bezosa, Mark.

Było to spełnienie marzenia życia Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka świata, założyciela firmy Amazon. Miliarder, którego majątek szacowany jest przez "Forbesa" na 205 miliardów dolarów, jest też założycielem firmy Blue Origin.

bEqHDvOv

Bezos przyznał po przelocie, że spojrzenie na Ziemię z perspektywy kosmosu było niezwykłym doświadczeniem. - Kiedy patrzysz na planetę, nie widać na niej żadnych granic. To jedna planeta, którą dzielimy i jest ona bardzo delikatna - oznajmił.

W wywiadzie dla NBC News dodał, że podróż kosmiczna dała mu do myślenia - m.in. w kwestii zmian klimatu. Nadmienił, że inwestycje w technologie kosmiczne mogą pomóc uratować przyszłe generacje.

Musimy zbudować drogę do kosmosu, aby nasze dzieci mogły budować swoją przyszłość. Żyjemy na pięknej planecie. Nie wyobrażacie sobie, jak cienką ma atmosferę, gdy patrzy się na nią z kosmosu - podkeślił Bezos.
bEqHDvOB

Przyznał również, że według niego firmy, które produkują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, powinny w przyszłości przenieść się do przestrzeni kosmicznej. Wszystko po to, aby chronić Ziemię. - Zajmie to dekady, ale duże zmiany zaczynają się od małych kroków - stwierdził Jeff Bezos.

Różnorodna Sycylia na wakacje. Aktywny wulkan, błękitne morze, nietypowe jedzenie

bEqHDvOC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqHDvOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
Axell
6 dni temu
Ciekawostka bo gdzie nie sprawdzać to Blue orgin napędzany jest perhydrolem i kerozyna. To skąd ciekły tlen?
Fkbezos
6 dni temu
Za moje zrabowane 12500zl na amazonie,zamknal mi konti I nie oddal kasy zlodziej!!!
Mroczny Chomi...
6 dni temu
Tony CO2 ??? O czym ludzie piszą w komentarzach, i jakim trzeba być ignorantem, żeby gadać bzdury o dwutlenku węgla wyemitowanym przez rakietę na ciekły tlen i wodór :) Spalinami jest para wodna, nic innego.
bEqHDvOX
Axell
6 dni temu
Jak zwykle bezosobowe powiedział co wiedzial i poleciał w kosmos na wycieczkę zapominając że jego rakieta wyemitowała do atmosfery kolejne 200 ton co2. Że jego magazyny dziennie produkują tony elektrośmieci że swoim pracownikom zafundował współczesne obozy pracy gdzie liczą się tylko zyski firmy. Faktycznie facet troszczy się o przyszłość. Chyba swoją.
kosmonautazba...
6 dni temu
Co on mógł widzieć nie wjechawszy na orbitę ziemską, pewnie znowu kilka fotek aparatami z rybim okiem by krzywizna Ziemi była okazalsza i szał. Proponuję prywaciarzom skoro sami płaca za te swoje projekty i podobno są niezależni od rządów i instytucji międzynarodowych ds. kosmosu, by jako pierwsi pojawili się w odległości przynajmniej połowy drogi na księżyc, i wówczas zrobili zdjęcia Ziemi obiektywami tradycyjnymi (bez efektu rybiego oka) oraz ustalili raz na zawsze faktyczny kształt i wielkość Ziemi. Swoją drogą ciekawe czy uda im się wylecieć poza kopułę, szczerze wątpię.
SuperGość
6 dni temu
To trzeba być naprawdę odpornym na wiedzę by dopiero po kosmicznej imprezie zobaczyć i zrozumieć to o czym wszyscy już od kilku dekad wiedzą. Ale dobre i to, że coś z tragicznych informacji o jego i naszym położeniu do niego w końcu doszło
Pytanie
7 dni temu
A Boga nie uwidział?
kosmos
7 dni temu
Tylko wejście na orbitę się liczy.
Herma
7 dni temu
Nie weszli w orbitę, to nie liczy się.
MediaWASHBRAI...
7 dni temu
Czemu media są tak zakłamanym szambem ... On nigdy nie był i nie będzie najbogatszym człowiekiem świata... 660 mld dolarów Rockefeller i to z 2007 roku... Teraz to pewnie 3x więcej.
bla
7 dni temu
gość, który dla rozrywki poleciał w kosmos rakietą, która wyemitowała dwutlenek węgla i inne zanieczyszczenia w ilości odpowiadającej rocznej produkcji małego miasteczka opowiada o zmianach klimatycznych i zanieczyszczeniu środowiska. O tempora o mores o curva... hipokryzja
StarKrisu
7 dni temu
Branson był pierwszy przecież, to że o 10 km. niżej niż Bezos nie znaczy że nie był w kosmosie. Nie ma jakiejś prostej granicy pomiędzy kosmosem a Ziemią...
Nick
7 dni temu
A sam dorobił się na firmach produkujących zanieczyszczenie
bEqHDvOP
ździś
7 dni temu
No i cóż tam zobaczył?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić