aktualizacja 

Jeleń znalazł się w prawdziwej pułapce. Nagle nadeszła pomoc

3

Gil Lancour jechał właśnie do domu na lunch, kiedy zauważył coś niepokojącego. Na środku oblodzonego jeziora siedział jeleń, który wyraźnie nie był w stanie utrzymać się na powierzchni. Niewiele myśląc, Lancour ruszył zwierzęciu na ratunek.

Jeleń znalazł się w prawdziwej pułapce. Nagle nadeszła pomoc
Łania nie potrafiła opuścić zamarzniętego jeziora (Facebook)

Jak podaje Mirror, do zdarzenia doszło w Cranmore w stanie Wisconsin. Na widok przestraszonej łani Gil Lancour ostrożnie ruszył w jej kierunku. Kiedy udało mu się uspokoić zwierzę, zadzwonił do swojego szefa i opisał, co się dzieje.

Jeleń nie mógł wydostać się z oblodzonego jeziora. Nadeszła pomoc

Szef Gila Lancoura natychmiast udał się na wskazane przez pracownika miejsce. Lancour starał się wypchnąć łanię poza obszar jeziora, a jego przełożony nagrywał całą akcję ratunkową.

Gil Lancour przesuwał łanię po oblodzonej powierzchni, aż znalazła się poza jeziorem. Dopiero wtedy zwierzę było w stanie stanąć na nogach. Następnie zaczęło biec w stronę lasu, aż zniknęło z pola widzenia.

Dokładnie rok wcześniej w Ontario w Kanadzie miało miejsce podobne zdarzenie. Tamtego dnia Ryan Peterson jeździł na łyżwach, kiedy zauważył rodzinę jeleni, która nie może wydostać się z oblodzonego zbiornika wodnego. Jednak żeby przeciągnąć je na stały grunt, musiał wcześniej pobiec po linę.

Zobacz także: Zobacz też: Kiedy jeleń puka do drzwi. Właścicielka chwyciła za telefon
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić