Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Jerzy Owsiak wygrywa proces o zniesławienie z wieloletnim hejterem

33

Nie ma chyba w Polsce postaci równie polaryzującej społeczeństwo co Jerzy Owsiak. Ma on zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, na których czele stał m.in. hejter o pseudonimie "Matka Kurka". Z tym po raz kolejny założyciel WOŚP wygrał w sądzie po oskarżeniu za zniesławienie.

Jerzy Owsiak wygrywa proces o zniesławienie z wieloletnim hejterem
Jurek Owsiak (AKPA, AKPA)

Postać Jerzego Owsiaka od lat jest źródłem wielu skrajnych opinii. Dla jednych jest on bohaterem, który założył Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, podczas gdy zdaniem innych jest zwykłym złodziejem. Strony tego konfliktu rywalizują ze sobą niemal przy każdej okazji, co nierzadko swój finał znajduje w sądzie.

Przekonał się o tym niedawno bloger Piotr Wielgucki, który pod pseudonimem "Matka Kurka" wielokrotnie atakował Owsiaka. Ten nie był mu dłużny, nazywając go m.in. nierobem, oszołomem czy człowiekiem głęboko upośledzonym przez nienawiść.

W konsekwencji panowie systematycznie spotykają się w sądach, które tymczasowo łagodzą spór. Jeden z ostatnich procesów między tą dwójką zakończył się przed kilkoma dniami. Wyrokiem sądu, Wojciechowski został uznany w nim winnym zniesławienia Jerzego Owsiaka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bartłomiej Topa i ekipa "1670" wystawili "ucztę ziemniaczaną" na aukcji dla WOŚP. Wygrany zapłacił ponad 50 tys. zł!

Jerzy Owsiak świętuje swój triumf nad "Matką Kurką"

Oby ten wyrok raz na zawsze zamknął to okropne i paskudne, jak to lubimy my Polacy mówić, głupie gadanie. - czytamy w poście Jerzego Owsiaka, cieszącego się z triumfu w batalii sądowej nad wieloletnim hejterem Piotrem Wielguckim ps. "Matka Kurka".

Hejtujący założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mężczyzna, usłyszał wyrok za zniesławienie osoby Owsiaka. Został uznany za winnego, a jednocześnie zobowiązany do zadośćuczynienia w kwocie 6 tys. zł i 20 tys. zł nawiązki na Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak przytoczył na swoim Facebooku Jerzy Owsiak, powodem były liczne komentarze i konfabulacje względem jego osoby ze strony "Matki Kurka". Wśród nich znajdowały się m.in. zarzuty wzbogacenia się na trumnie Pawła Adamowicza czy pasożytowanie na polskiej służbie zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić