Jeśli masz w domu ten kostium, czym prędzej go wyrzuć. Jest niebezpieczny

3

Irlandzka Komisja Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała ostrzeżenie w sprawie kostiumu kąpielowego dla małych dziewczynek. Mimo że kwiatowy strój wygląda niewinnie, w rzeczywistości może stanowić śmiertelne zagrożenie dla osoby, która go założyła.

Jeśli masz w domu ten kostium, czym prędzej go wyrzuć. Jest niebezpieczny
Ten kostium kąpielowy wygląda niewinnie, ale może stanowić śmiertelne zagrożenie (The Competition and Consumer Protection Commission)

Komisja Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Irlandii wydała oficjalne ostrzeżenie. Okazało się, że dostępny na platformie VOVA kostium kąpielowy nie jest tak bezpieczny dla dzieci, jak zapewniali jego sprzedawcy. Wręcz przeciwnie – należy natychmiast przerwać jego używanie.

Zidentyfikowano zagrożenie dla bezpieczeństwa w kostiumie kąpielowym dla dziewczynek, sprzedawanym za pośrednictwem VOVA – czytamy w oświadczeniu Komisji Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Mirror).

Kostium kąpielowy dla dziewczynek okazał się śmiertelnie niebezpieczny

Według ustaleń członków Komisji Ochrony Konkurencji i Konsumentów elementy kostiumu mogą doprowadzić nawet do uduszenia się jego właścicielki lub co najmniej zaplątania się tak, że uwolnienie dziecka ze stroju będzie stanowiło wyzwanie. Nie obędzie się też od obrażeń.

Zagrożeniem związanym z produktem jest uduszenie. Noszenie artykułu jest zagrożone oplątaniem się, które może doprowadzić do uduszenia lub odniesienia innych obrażeń – ostrzega Komisja Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Mirror).

Komisja Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie podała do wiadomości publicznej, czy jakieś dziecko udusiło się lub odniosło obrażenia nosząc kostium. Jednak zagrożenie okazało się na tyle poważne, że na platformie VOVA już nie można zakupić tego produktu. Rodzicom, którzy kupili kostium, zalecono przechowywanie go w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Mógł zostać sprzedany irlandzkim klientom. Jeśli kupiłeś ten produkt, natychmiast zaprzestań jego używania i przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci. Platforma VOVA zakończyła jego sprzedaż, produkt nie jest już dostępny w ofercie – podsumowuje Komisja Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Transport mrożonek w trakcie upałów. Dietetyk alarmuje ws. ponownego mrożenia lodów
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić