Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Jest najgorzej od 15 lat. Zdecydowana reakcja Władimira Putina

320
Podziel się:

W Rosji odnotowano największy spadek liczby ludności od 15 lat. Do postępującego w kraju kryzysu demograficznego odniósł się prezydent Władimir Putin. – Populacja największego państwa świata blednie w porównaniu z jego gigantycznymi rozmiarami – ocenił.

Jest najgorzej od 15 lat. Zdecydowana reakcja Władimira Putina
Rosyjski prezydent Władimir Putin zabrał głos w sprawie kryzysu demograficznego (PAP, EPA, Yuri Kochetkov)

W czwartek Władimir Putin spotkał się z dziennikarzami na dorocznej konferencji prasowej. Rosyjski przywódca poruszył problem spadku średniej długości życia obywateli. Zauważył, że przed rokiem wynosiła ona 71,5 roku, a obecnie zaledwie 70,1.

Zarówno z perspektywy humanitarnej, jak i geopolitycznej, populacja wynosząca 146 mln obywateli jest absolutnie niewystarczająca jak na tak rozległe terytorium – stwierdził Putin.

Władimir Putin zabrał głos. "Musimy zwiększyć liczbę ludności"

Rosyjski prezydent podkreślił, że kryzys demograficzny przekłada się niekorzystnie na gospodarkę. Ocenił, że w kraju brakuje siły roboczej.

Mamy teraz około 81 milionów osób w wieku produkcyjnym. Musimy zwiększyć tę liczbę do 2024 i 2030 roku. Wielkość siły roboczej to jeden z czynników wzrostu gospodarczego – powiedział Władimir Putin.

Zdaniem przywódcy, jedną z najważniejszych kwestii jest także wzrost wydajności pracy. Dodał, że istnieje "cały zestaw programów, od edukacji, przez cyfryzację po opiekę zdrowotną", który ma podnosić kompetencje i możliwości pracowników.

Istotne jest również umiejętne organizowanie pracy, tak, żeby każdy zainwestowany w te programy rubel przynosił realne zyski – stwierdził prezydent Rosji.

Kryzys demograficzny w Rosji. Jest najgorzej od 15 lat

Federacja Rosyjska zmaga się z poważnym kryzysem demograficznym. W kraju odnotowano w tym roku największy spadek liczby ludności od 15 lat. Oficjalna rządowa agencja statystyczna Rosstat podaje, że liczba obywateli w związku z pandemią COVID-19 zmniejszyła się w ciągu 12 miesięcy o ponad 500 tys.

Obejrzyj także: Ćwiczenia wojskowe Rosjan przy granicy z Ukrainą. Napięta sytuacja między sąsiadami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(320)
brak wolności...
3 tyg. temu
Wolni ludzie chcą mieć dzieci a niewolnicy już nie, podatki i alimenty oraz samortyzm urzędów robi swoje
BadaczDziejów
miesiąc temu
...i lepiej nie będzie, putin
CAXAPOB
miesiąc temu
rosja czyli rusini i moskale to tylko mała część , reszta to tereny z palmami islamistów , tundry syberyjskiej z mongołami, podbite bo imperializm średniowieczny mają ciągle we krwi
Pomocnik
miesiąc temu
Mogę wam pomóc , ale tylko blondynki z dużymi oczami
weredyk
miesiąc temu
supersamiec sam będzie zapładniał chętne, a kolejka będzie aż do Magnitogorska
Gonzo
miesiąc temu
Łatwo odgadniemy czy Putin naprawdę zaatakuje Ukrainę. Wówczas będą pędzić na granicę dumni chłopcy z Rosji w jeszcze większej liczbie, a kilka kilometrów za nimi Putin wyśle na ich ciała mobilne krematoria.
rynkowa
miesiąc temu
Tak to jest jak zamiast gospodarki i pracy dla społeczeństwa produkuje się tanki i rakietki a ludzi ciśnie się żeby tylko nie chcieli zbyt wiele za to od czasu do czasu robi się wojenkę ...i tak od dziesiątek lat. Więc Ci co mają olej w głowie spieprzają gdzie pieprz rośnie i tyle. Trzymam kciuki oby tak dalej
Zibi
miesiąc temu
To zabieraj wszystkich migrantów do siebie.
xaxa
miesiąc temu
No to Putin - teraz zamiast na poprawę życia ludzi, na demografię ( wodociągi, kanalizacja, styl życia ) przekaż więcej PKB na zbrojenia - nadal tak mało macie czołgów i rakiet !
xaxa
miesiąc temu
Największy kraj na świecie - TYLKO TERYRIALNIE, poziomem życie, technicznie już nie, wóda i styl życia też pomaga w wyludnieniu. Ciekawe, że ten nielubiany przez Putina kraj ( USA )też ma problemy z przyrostem ludności - ZA DUŻY PRZYROST PRZYJEŻDŻAJĄCYCH !
yyl
miesiąc temu
My Polacy z tego samego powodu mamy się z czego cieszyć i rozciągać przed Polską świetlaną przyszłość. Jeszcze trochę a będzie Nas mniej w Polsce niż Ukraińców i Czeczenów.
Greg
miesiąc temu
Jeszcze 8 lat temu w Rosji szczególnie w dużych miastach jak Moskwa, Petersburg w Rosji żyło się bardzo dobrze na wysokim poziomie nawet wyższym niż niektóre kraje UE. Po ataku na Ukrainę Rosja straciła ogromną rzesze siły roboczej z Ukrainy jak zanotowała ogromny krrach gospodarczy. Mam nadzieję że zacznie wojnę z Ukraina bo to będzie jej koniec.
Współczucie
miesiąc temu
Rosjanie pracują za marne ruble, ale o tym Putin nic nie powiedział, więc nic się nie zmieni. Ogolnkrajowa bieda to główny czynnik wysokiej umieralności i chlaństwo ogólnonarodowe, z braku jakichkolwiek perspektyw i możliwości poprawy stopy życiowej. Ale co to może obchodzić cara Rosji, posiadacza 20, a może i więcej pałaców? Groza.......
Antygłupek
miesiąc temu
Alkoholizm papierosy głupota i autokracji przy władzy wykańczają Słowian a nie jacyś masoni
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić