Zna osobiście Putina. Mówi wprost. "To przerażające"

Władimir Putin stwierdził we wtorek, że Zachód jest winny eskalacji napięć w Europie i zapowiedział "adekwatną odpowiedź" ze strony Rosji na jakąkolwiek zachodnią "agresję". Do słów prezydenta Rosji odniósł się były ambasador USA w tym kraju, który osobiście zna rosyjskiego przywódcę. "Lista całkowicie sfabrykowanych przez Putina zagrożeń jest naprawdę uderzająca… i przerażająca" - napisał na Twitterze.

Zna osobiście Putina. Mówi wprost. "To przerażające"
Były ambasador USA w Rosji skomentował wypowiedź Putina (PAP)

Władimir Putin podczas spotkania ze swoimi generałami we wtorek wygłosił niepokojące słowa. Prezydent Rosji poinformował, że jego kraj zamierza zareagować, jeśli zachodni partnerzy będą "kontynuować agresywną politykę". - Sięgniemy w ramach represji po adekwatne środki militarne i techniczne - oznajmił.

Putin grozi Zachodowi

W ramach przemówienia prezydenta padły także oskarżenia w kierunku Zachodu o eskalację napięć w Europie. Rosyjski przywódca wyraził swoje "zaniepokojenie" rozlokowywaniem elementów systemu przeciwrakietowego USA w pobliżu rosyjskich granic.

Chcę podkreślić, mamy do tego wszelkie prawo, mamy wszelkie prawo do podejmowania działań mających na celu zapewnienia bezpieczeństwa i suwerenności Rosji - powiedział Putin.

Były ambasador USA w Rosji komentuje. "Przerażające"

Były ambasador USA w Rosji Michael McFaul, który osobiście zna rosyjskiego przywódcę, krytycznie odniósł się do słów Putina. Na Twitterze udostępnił fragmenty wypowiedzi prezydenta. W komentarzu do wideo stwierdził, że mentalność Putina i wymyślanie przez niego nieistniejących zagrożeń jest "przerażające".

Wysłuchałem większej liczby przemówień Putina niż większość ludzi. Przez 5 lat uczestniczyłem w spotkaniach z nim. To przemówienie jest czymś innym – lista całkowicie sfabrykowanych przez Putina zagrożeń jest naprawdę uderzająca… i przerażająca. Jeśli próbuje nas przestraszyć, udając szaleńca, to ze mną mu się to udaje - napisał McFaul.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Ten klip jest przerażający. Wypaczone spojrzenie Putina na rzeczywistość czyni go bardzo emocjonalnym, a nie racjonalnym decydentem. Niedobrze - McFaul napisał pod kolejnym nagraniem, przedstawiającym fragment wtorkowego przemówienia Putina.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ramach tego samego spotkania przemówienie wygłosił także rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu. Stwierdził on, że prywatne amerykańskie firmy wojskowe planują prowokacje na wschodniej Ukrainie, które mają obejmować "wątek chemiczny". W kontekście tych doniesień McFaul uznał, że Putin ma "obsesję na punkcie Ukrainy".

Obecny, całkowicie wymyślony przez Putina kryzys nie dotyczy jednej kwestii, w tym rozszerzenia NATO. Chodzi o sposób myślenia Putina, jego teorię świata, jego ideologię, jego obsesję na punkcie Ukrainy - McFaul napisał na Twitterze.
Zobacz także: Rosjanie 30 lat po upadku Związku Radzieckiego
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić