aktualizacja 

Jest najstarszym studentem UAM. Ta historia inspiruje innych

5

Zenon Lenczewski jest najlepszym przykładem, że nie ma barier wiekowych. 75-latek jest najstarszym studentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Niedawno dzięki mediom społecznościowym internauci poznali jego historię. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Jest najstarszym studentem UAM. Ta historia inspiruje innych
Najstarszy student podbija sieć (Facebook)

Historia Zenona Lenczewskiego może być gotowym scenariuszem na film. Fanpage "Życie Uniwersyteckie" podzielił się na Facebooku informacją, że 75-latek jest najstarszym studentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pomimo swojego wieku jego studiowanie nie ogranicza się tylko do uczestnictwa na zajęciach.

Najstarszy student pisze pracę magisterską w Instytucie Filologii Słowiańskiej. Okazuje się, że oprócz studiowania 75-latek ma jeszcze wiele sił na podróżowanie. Obecnie przebywa Zagrzebiu na stażu Erasmusa. "Życie Uniwersyteckie" oprócz wpisu zamieściło fotografie, na których widać zadowolonego podróżnika.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zenon Lenczewski wybrał się na Bałkany w konkretnym celu. Prowadzi tam badania obejmujące pamięciowy przekaz graffiti w krajach byłej Jugosławii. Był już w Vinkovcach, Osijeku, Našicach, Đakovie, Viroviticy, Vukovarze, Belgradzie i Sarajewie. Warto zwrócić uwagę, że 75-latek nie poddaje się pomimo trudnych warunków pogodowych, które objawiają w wysokich temperaturach. Niewątpliwie taki student jest dumą dla poznańskiej uczelni.

"Podziwiam i życzę powodzenia"

Historia Zenona Lenczewskiego poruszyła internautów. Wielu komentujących stwierdziło, że 75-latek może być przykładem oraz inspiracją do działania dla innych osób. W komentarzach pojawiły się życzenia i gratulacje zaadresowane właśnie do najstarszego studenta UAM.

Brawo! Podziwiam i życzę powodzenia! - napisała internautka.
Powodzenia! Ja też pisałam swój licencjat o graffiti znalezionym w Zagrzebiu podczas półrocznego pobytu w tym cudownym mieście. Temat bardzo wdzięczny i ciekawy, trzymam kciuki - stwierdziła komentująca.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić