Jest niekwestionowaną legendą programu "Milionerzy". Nie żyje

162

Nie żyje Matthew Strachan, legenda programu "Milionerzy", którego muzykę znają wszyscy. To on skomponował znany motyw, który rozbrzmiewa także w polskiej wersji programu. Kompozytor miał 50 lat.

Jest niekwestionowaną legendą programu "Milionerzy". Nie żyje
Matthew Strachan (Wikimedia Commons)

Matthew Strachan to kompozytor, który stworzył muzykę do programu "Milionerzy". Zmarł w wieku 50 lat. O jego śmierci poinformowały brytyjskie media, w tym m.in. BBC.

Warto dodać, że nie był on jedynym twórcą, ale współautorem utworu, który pomógł mu napisać jego ojciec - Keith. Muzyka do "Milionerów" szybko stała się bardzo popularna, a widzowie do dziś uważają przewodni motyw za jeden z najlepszych pośród programów telewizyjnych.

"Milionerzy". Nie żyje autor kultowego motywu muzycznego programu

Kompozycja Strachana zdecydowanie przypadła do gustu widzom, pomaga jeszcze lepiej wczuć się w emocje, jakie towarzyszą uczestnikom walczącym o tytułowy milion. Na używanie motywu zdecydowała się także polska odsłona programu, którą od lat prowadzi niezastąpiony w swojej roli Hubert Urbański.

A tak brzmi słynny motyw, który na żywo, przez orkiestrę, wykonany został na koncercie IKL-Lionär. W roli głównej młodzieżowa orkiestra dęta pod dyrekcją Constantina Hesselmanna.

Zobacz także: Who Wants to Be a Millionaire/"Milionerzy" - komp. Keith & Matthew Strachan
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić