aktualizacja 

Jest u władzy w Chersoniu. W 2017 roku zasłynął przerażającym wideo

Rosyjskie władze mocno liczą na to, że miasto Chersoń zostanie włączone w ich granice. Wiceszefem regionalnej administracji wojskowo-cywilnej został kolaborujący z państwem Putina Kirył Stremousow. Kilka lat temu zasłynął on w sieci przerażającym wideo.

Jest u władzy w Chersoniu. W 2017 roku zasłynął przerażającym wideo
Kirył Stremousow kilka lat temu opublikował nagranie ze swoją córką. (YouTube)

Rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti poinformowała o nowych planach dotyczących Chersonia. Lokalne władze miały "poprosić" o przyłączenie do Federacji Rosyjskiej, bez wcześniejszego referendum w tej sprawie.

Chersoń wkrótce włączony do Rosji

Nie będzie referendów. Będzie to jeden dekret oparty na apelu kierownictwa regionu chersońskiego do prezydenta Federacji Rosyjskiej z prośbą o włączenie regionu do Federacji Rosyjskiej – poinformował Kirył Stremousow, zastępca szefa regionalnej okupacyjnej administracji wojskowo-cywilnej.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że aneksja okupowanego Chersonia powinna odbyć się "legalnie, jak to było w przypadku Krymu". Cherosń nad Dniperem został zaanektowany już w pierwszych dniach wojny. Od razu pojawiły się także doniesienia o planowanym przyłączeniu do Federacji Rosyjskiej.

Przedstawicielem władz, które miały "poprosić" o przyłączenie do Rosji jest Kirył Stremousow. Ukrainiec od lat współpracował z Rosją, a od rozpoczęcia wojny oskarża się go o zdradę państwa. Rozesłano za nim listy gończy i ustanowiono nagrodę za jego schwytanie. Jego zabójstwo z kolei wyceniono na 500 000 hrywien ukraińskich (76 tys. złotych).

Media przypomniały, że Stremousow jest nie tylko zdrajcą, ale bardzo kontrowersyjną postacią ze świata mediów społecznościowych. W 2017 roku zasłynął przerażającym nagraniem, na którym wymachuje nad głową swoją kilkumiesięczną córką. Śmieje się przy tym mówiąc, że "słyszy jak jej kości pękają".

Później mężczyzna tłumaczył, że robił z dziewczynką popularny trening, który wykonują m.in. astronauci. Przekonywał, że dziecku nic się nie stało a machanie jej kończynami miło je tylko wzmocnić. Dodał, że ten rodzaj ćwiczeń idealnie wpisuje się w jego "życie zgodne z naturą"

Milada nigdy nie była szczepiona, nigdy też nie brała tabletek. Żyje w zgodzie z naturą... - mówił wówczas Kirył.
Zobacz także: Ukrainian father films himself swinging his squealing baby Daily Mail Online
Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić