Piękna historia. Uratował ją w 2007 r. Po latach stanęła w jego drzwiach

297

W 2007 roku doszło do pożaru w węgierskim Debrecen. Zapłonął blok, w którym akurat przebywała, wówczas 4-letnia, Gréta Vékás. Strażak, który uczestniczył w akcji ratunkowej, ruszył na pomoc przestraszonej dziewczynce, której groziła śmierć. Po latach Gréta zapukała do jego drzwi. Był w szoku. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Piękna historia. Uratował ją w 2007 r. Po latach stanęła w jego drzwiach
Uratował dziewczynkę z pożaru. Po latach go odwiedziła. (Facebook, BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság)

W 2007 roku, w węgierskim Debrecen, doszło do pożaru bloku przy ul. Károlyi Mihály utcában. Jedną z uwięzionych w płonącym budynku osób była 4-letnia Gréta Vékás.

Wybawcą dziewczynki został strażak Tímár János, który wszedł aż na 8. piętro, ryzykując przy tym życiem, i zabrał ze sobą na dół 4-latkę. Zniósł ją po schodach w masce tlenowej i uspokajał ją przez cały czas. 4-latka przeżyła tylko dzięki niemu.

Wtedy też wykonano powyższe zdjęcie, gdzie widać strażaka tulącego malutką, przestraszoną Grétę Vékás. Tímár János także był wtedy młodym mężczyzną. Już wtedy był odważny.

Uratował 4-latkę z pożaru. Po latach zapukała do jego drzwi. Wzruszył się do łez

Wiele lat później, 9 kwietnia 2021 roku, do Debrecen przyjechała piękna, wciąż młoda, ale już nastoletnia Vékás Gréti, będąca właśnie w klasie maturalnej. Zapukała do drzwi Tímára Jánosa, który otworzył jej i mocno zdziwił się na widok wysokiej blondynki. Nie wiedział, kim jest.

Zupełnie jej nie poznał, jednak 4-latka niemal od razu wyznała mu z uśmiechem na twarzy, że to właśnie ją uratował przed laty. Strażak był w szoku.

Jestem małą dziewczynką, którą uratowałaś 14 lat temu - powiedziała, podaje BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Strażak wzruszył się, a po chwili przytulił dziewczynę. Nie mógł uwierzyć własnym oczom. Ich zdjęcie ze spotkania szybko obiegło sieć. Z pewnością m.in. dla takich wspaniałych chwil warto być strażakiem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić