o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
 • QUIZY
Wróć na
MDO
|

COVID-19. To już oficjalne. Rząd ogłasza duże zmiany w zakresie szczepień

65
Podziel się

W piątek rząd poinformował o zmianach w zakresie szczepień przeciwko COVID-19. Przekazano m.in., że doszło do rozszerzenia uprawnień w zakresie kwalifikacji wykonywania szczepień i że kwalifikowanie na szczepienie przeciw koronawirusowi będzie prostsze.

COVID-19. To już oficjalne. Rząd ogłasza duże zmiany w zakresie szczepień
Michał Dworczyk (YouTube)
bEDSIXoB

Przedstawiciele polskiego rządu oficjalnie poinformowali o rozszerzeniu uprawnień w zakresie kwalifikacji i wykonywania szczepień. Preparaty przeciw COVID-19 mogą aplikować:

 • lekarz;
 • lekarz stomatolog;
 • felczer;
 • pielęgniarka;
 • położna;
 • ratownik medyczny;
 • diagnosta laboratoryjny;
 • farmaceuta;
 • fizjoterapeuta;
 • studenci 5. i 6. roku kierunku lekarskiego i 3. roku studiów 1. stopnia pielęgniarskich pod opieką lekarza.
bEDSIXoD

Zdecydowano się też na uproszczenia w kwalifikacji na szczepienia przeciw COVID-19. Pacjenci będą wypełniać prosty kwestionariusz, a konsultacja lekarska będzie mieć miejsce jedynie w przypadku wątpliwości.

Szczepienie przeciw COVID-19. Co w przypadku ryzyka utylizacji szczepionki?

Na piątkowej konferencji podkreślono, że w sytuacji potencjalnego zagrożenia utylizacją szczepionek punkty szczepień zobowiązane są do kontaktowania się z pacjentami zarejestrowanymi na szczepienie w kolejnych dniach.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że Polska posiada jeden z najniższych poziomów utylizacji szczepionek w całej Europie. Wynosi on 0,09 proc.

bEDSIXoJ

Szczepienie przeciw COVID-19. Trwa rejestracja

Obecnie na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby w wieku 60+.

Masz 60 lat lub więcej? Skorzystaj z infolinii 989 lub zadzwoń do punktu szczepień - otrzymasz szybszy termin szczepienia - informuje rząd.
bEDSIXoK

Koronawirus w Polsce. Przyspieszenie szczepień populacyjnych

W II kwartale 2021 roku ma dojść do przyspieszenia szczepień populacyjnych. Poniżej przedstawiony został kalendarz rejestracji w kwietniu 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSIXpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
123
6 miesięcy temu
Tak 50 Latków już szczepic cie a ja z mężem mamy 60i 68 i chciałam przyspieszyć ,to nie nie da się !brednie z tymi przyspieszeniami ,w głupka ludzi robicie
Rex
6 miesięcy temu
Potrzeba szczepień jest bezdyskusyjne ale osoby bez odpowiedniej wiedzy medycznej nie mogą prowadzić kwalifikacji do szczepienia. Czy ci którzy wydaja takie polecenia są juz zaszczepieni pfaizerem po dokładnych badaniach lekarskich?
sławek tychy
6 miesięcy temu
ja się zaszczepie ale przez telefon
bEDSIXpf
batman
6 miesięcy temu
Zatrudnijcie jeszcze księży i kościelnych do szczepień . Co za debilizm
Tadzik
6 miesięcy temu
A czy weterynarze nie mogą szczepić? Szczepią barany, to i w tej sytuacji się nadadzą.
stary wróbel
6 miesięcy temu
godz.20- ta wróciłem ze szczepienia, trało 20 min , z lekarzem , i po szczepieniu /10 min., wszystko ustawione na godzinę . Bez tłoku, wrzasków. Pielęgniarka pełna profeska , nawet nie zaszczypało. Można? mozna
AAA
6 miesięcy temu
JA CHCĘ SPUTNIKA !!!!!
GOŚĆ
6 miesięcy temu
Choruję na astmę od 50-lat i ma mnie szczepić kto to może ja sam się zaszczepię przecież to to samo mam racje panie magistrze.
franek
6 miesięcy temu
Niedzielski codziennie coś ogłasza i zmienia. W zasadzie to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo chłop fanzoli trzy po trzy - na ogół i tak jest inaczej niż gada....
Hala
6 miesięcy temu
Usuneli wywiad (you tube) Polaka. Jest lekarzem. Pracuje w Niemczech. Polacy oszukuja nas!
Hala
6 miesięcy temu
W czasie wojny szli pod prysznice a teraz na szczepienia. To jest smierc jak nie po szczepieniu to po pewnym czsie. Biedni Polacy!
Vendetta
6 miesięcy temu
Super szczepcie sie wszyscy jak najprędzej.... króliki doswiadczalne
Zaszepiony
6 miesięcy temu
Przedwczoraj byłem na szczepieniu, jedyne badanie jakie miałem to badanie czy kartka z oświadczeniem jest podpisana. Lekarz wykrył że zapomniałem podpisać w jednym miejscu.Podpisałem i się nadaję do szczepienia.
bEDSIXoX
Hahaha
6 miesięcy temu
Jak dotąd nie ma ustawy o odpowiedzialności i odszkodowaniach za NOP. Jak dotąd jest to eksperyment w 3 fazie i podpisujemy na własną odpowiedzialność szczepienie czymś co nie ma podane składu, ani sposobu działania. Sami tego nie wiedzą.🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić