Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|

Jeszcze zbierali dla niego krew. Druh Kamil miał zaledwie 29 lat

57
Podziel się:

Tego samego dnia, kiedy odbywała się zbiórka krwi dla chorego druha, przyszła fatalna wiadomość. 29-letni Kamil Ludkowski zmarł w szpitalu. Zmagał się z ciężką chorobą, jednak ludzie do końca wierzyli, że uda się uratować mu życie.

Jeszcze zbierali dla niego krew. Druh Kamil miał zaledwie 29 lat
Zmarły druh z OSP Barlinek miał zaledwie 29 lat. (Facebook, OSP Barlinek)

OSP Barlinek przekazało smutne wieści o śmierci dowódcy sekcji, 29-letniego Kamila Ludkowskiego. Koledzy z OSP Barlinek uczcili jego pamięć opuszczeniem flagi i minutą ciszy, po której przez minutę wyły syreny wozów strażackich. W podobny sposób pamięć młodego druga uczciły zaprzyjaźnione jednostki OSP.

Zmarł, kiedy przyjaciele i sąsiedzi zbierali dla niego krew. Przedwczesna śmierć druha nastąpiła we wtorek. Tego samego dnia odbyła się druga tura zbiórki krwi dla 29-latka. Autobus do poboru krwi stał w Barlinku na Rynku Miejskim. Sam chory poinformował po pierwszej zbiórce, że zebrano wystarczającą ilość krwi i podziękował wszystkim krwiodawcom za pomoc.

Z przykrością informujemy, że nasz Druh, dowódca sekcji Kamil Ludkowski w dniu dzisiejszym odszedł na wieczną służbę [*] W imieniu rodziny Kamila dziękujemy wszystkim za wsparcie - napisali strażacy na Facebooku.

Ostatnie dwa miesiące życia 29-latek spędził w szpitalu w Szczecinie. Cierpiał na chorobę Leśniowskiego-Crohna, która jest przewlekłym zapaleniem układu pokarmowego o nieznanej przyczynie. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby całkowicie wyleczyć chorych.

- Niewyobrażalnego bólu nie da się nawet wyrazić słowami - pisali strażacy, apelując o oddawanie krwi dla Kamila. W ciągu dwóch miesięcy spędzonych w szpitalu 29-latek przeszedł aż pięć operacji, podczas których niezbędne było podawanie krwi i osocza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
...
4 miesiące temu
Aż strach patrzeć jak wiele ludzi tutaj jest kompletnie odklejonych. Pod artykułem o śmierci młodego człowieka szczekacie coś o szczepionkach... To wy stajecie się w tej chwili fanatykami, nie potraficie rozmawiać i myśleć o niczym innym, gdzie się nie ruszycie, to każdy temat sprowadza się do szczepień. Ogarnijcie się ludzie, nie chcecie, to się nie szczepcie, nikt wam nie karze, sam nie jestem zaszczepiony, bo mam wątpliwości, ale to co odwala się w umusłach takich jak wy, to jest szok
Zapłakana
4 miesiące temu
Nie znałam chłopaka ale jak przeczytałam artykuł to się popłakałam. Taki młody wieku mojej córki jest to bardzo smutne i przykre że tak młodzi muszą nas opuścić. Niech aniołowie są z nim i go pocieszają i spoczywaj w pokoju
znane metody
4 miesiące temu
Każdy rozsądny człowiek wie, że te SZCZEPIENIA mają drugie dno. Oczywistym jest, że to nic dobrego. Skuteczne i bezpieczne leki są drogie, trudno dostępne. Tutaj dobrowolność tych darmowych zastrzyków przypomina coraz bardziej dobrowolny PRYSZNIC dla nowoprzybyłych do Auschwitz. Co ciekawe, na rampie w Auschwitz za segregację - do komory lub pracy przymusowej - odpowiadali LEKARZE. Osoby zbędne były kierowane na dobrowolny prysznic w celu zapobiegania rozwoju epidemii tyfusu w obozie. Tak to przynajmniej wtedy, w 1942 r. tłumaczono. Mamy rok 2022, być może znaczenie ma tutaj fakt, że wchodzimy w Czwartą rewolucję przemysłową tj. Internet of things, Sztuczna inteligencja, pojazdy autonomiczne itd. Już teraz wiadomo, że za 3 do 5 lat na świecie zniknie około 300 milionów miejsc pracy, co przekłada się na jakieś 2-3 miliardy nadmiarowych ludzi. To naprawdę jest ogromne wyzwanie żeby utrzymać ład społeczny w czasach które idą. Dlatego pod płaszczykiem COVIDA wprowadzane są różne zamordystyczne narzędzia. Budują nam Auschwitz na naszych oczach.
zweryfikujcie...
4 miesiące temu
Każdego merytorycznego, niezależnego lekarza będziecie próbować zdyskredytować? Lekarze mają rację, że po szczepieniu mRNA organy wytwarzające białko kolczaste (kolca, tzw. spike) są atakowane przez własne przeciwciała. Prowadzi to do chorób autoimmunologicznych (stąd odczuwany ból stawów po szczepieniu). W rezultacie walki przeciwciał, organizmu z samym sobą zostaje obniżona odporność, dokładnie tak jak w AIDS, czyli Acquired Immune Deficiency Syndrome. Właśnie na to schorzenie poszczepienne zmarł przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
druh Leon
4 miesiące temu
Nasz druh, druh Boruch ma 60 lat, ale teraz w harcówce nie ma druha Borucha.
Ratownik
4 miesiące temu
Niech Aniołowie zabiorą cię do raju Druchu spoczywaj w pokoju
74 LATA
4 miesiące temu
ZMARŁ TEŻ MISTRZ EUROPY Z BUDAPESZTU , STANISŁAW GRĘDZIŃSKI . BYŁ MOIM KOLEGĄ Z TG W WAŁBRZYCHU .ŻEGNAJ STASIU.
73 LATA
4 miesiące temu
SZKODA CHŁOPCA . ŻAL ŻE TAKIM MLODYM WIEKU.
Jadzia
4 miesiące temu
Tak Jak tysiace mlodych zmarlych w tajemniczych okolicznosciach.szczepionka depopulacyjna
Pielęgniarka ...
4 miesiące temu
Nie powinno się pobierać krwi od dawcy który przyjął szczepionkę RNA i która zmienia/modyfikuje nasze ludzkie DNA. Taka krew to pewna choroba.
Blanka
4 miesiące temu
Dlaczego nikt nie zablokuje komentarzy. Ludzie umarł młody chłopak, który ratował innych, a wy tylko jedno klepiecie o szczepieniach! Czy wam już się całkiem w głowach porąbało. Dla bliskich jest to ogromna tragedia, czy nawet tego nie potraficie uszanować? Zajmijcie się swoim płytkim, nudnym życiem i nie szargajcie pomięci zmarłych.
Zagłoba
4 miesiące temu
ODSZEDŁ NA WIECZNA SŁUZBE =NIECH ODPOCZYWA W SPOKOJE WIECZNYM
Adam
4 miesiące temu
To piszcie o wszystkich którzy umarli w Polsce a nie wyróżniacie jakieś pijedyncze osoby
Tadeusz
4 miesiące temu
a co on nie wiedział ze z alkoholem nikt nie wygrał ??
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić