Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Okręty desantowe minęły już Wielką Brytanię. Rosja szykuje inwazję na Ukrainę?

579
Podziel się:

Sześć rosyjskich okrętów desantowych przepłynęło w środę około południa kanałem La Manche. Według danych wywiadowczych ukraińskiego ministerstwa obrony, zmierzają na Morze Czarne. Stamtąd mają najprawdopodobniej wziąć udział w inwazji na Ukrainę.

Okręty desantowe minęły już Wielką Brytanię. Rosja szykuje inwazję na Ukrainę?
U wybrzeża Wielkiej Brytanii zaobserwowano sześć rosyjskich okrętów desantowych. Na zdjęciu Korolew, okręt Floty Bałtyckiej, sfotografowany przed paradą wojskową 26 lipca 2020 roku (Getty Images, Alexei Druzhinin)

W środę zaobserwowano u wybrzeży Wielkiej Brytanii trzy okręty Floty Bałtyckiej Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej: Korolew, Mińsk i Kaliningrad. Podążały za nimi okręty Floty Północnej: Oleniegorskij Gorniak, Piotr Morgunow i Georgii Pubedunosets. Każdy z nich może przewozić nawet 25 transporterów opancerzonych.

Rosyjskie okręty desantowe u wybrzeża Wielkiej Brytani. Trudna sytuacja Ukrainy

Nie jest jasne, czy okręty desantowe wezmą udział w inwazji na Ukrainę. Kijów zaznacza jednak, że Rosja zgromadziła przy granicy 127 tys. żołnierzy. Zdaniem ukraińskiego ministerstwa obrony, Moskwa jest "w pełnej gotowości bojowej".

W raporcie określono sytuację Ukrainy jako "trudną". Dziennikarze CNN, którzy widzieli dokument, twierdzą, że Władimir Putin próbuje "podzielić i osłabić Unię Europejską i NATO" oraz "ograniczyć zdolności Stanów Zjednoczonych do obrony kontynentu europejskiego".

USA przekaże Ukrainie 200 mln dolarów pomocy wojskowej

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken spotkał się w środę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ocenił, że Rosja może zaatakować Ukrainę "w bardzo krótkiej perspektywie czasowej".

Jednocześnie Blinken wezwał Putina do wybrania "ścieżki dyplomacji i dialogu" oraz "pokojowego rozwiązania zaistniałych różnic". Kilka godzin wcześniej administracja prezydenta USA Joe Bidena zapowiedziała, że zapewni Ukrainie dodatkowe 200 mln dolarów (ok. 800 mln zł) pomocy wojskowej "w obliczu rosyjskiej agresji".

Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać ten konflikt na dyplomatycznej i pokojowej ścieżce, ale ostatecznie będzie to decyzja prezydenta Putina – ocenił Anthony Blinken.

Obejrzyj także: Eskalacja napięcia na granicy Rosji i Ukrainy. Relacja żołnierza z Donbasu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(579)
Zydomason
4 miesiące temu
A mieszają Amerykanie tylko oni tak potrafią
Cytryna
4 miesiące temu
A może lepiej deportować wszystkich Muzułmanów z Europy, którzy nie chcą żyć według unijnych wartości a zamiast nich dać azyl Ukraińczykom? Na nas też Putin łapy położy, bo Polska jest skłócona ze wszystkimi. Narodowcy w Europie biorą kasę od Putina a Godek bierze forsę od ordo luris jest opłacane przez Kreml czyli Putina. Kaczyński wdzięczy się do Putina za ministra edukacji mamy typa, który propaguje fanatyzm religijny, zabobon, przesąd i ciemnotę zapominając o tym, że edukacja ma za zadanie je wytępić! Polska nie przyjęła europejskich wartości, więc spotka ją to co by ją spotkało gdyby ta nie przyjęła Chrztu. PiS trwoni kasę na kościół, Rydzyka, Czarnka, Bąkiewicza, narodowców i rozdawnictwo oraz propagandy w TVP i trwam u Rydzyka oraz straszenie lgbt. Ale rząd za pomocą kościoła przekieruje gniew ludu czyli nas na obiekt zastępczy czyli lgbt, ludzi o lewicowym i świeckim światopoglądzie i innych, kto według pis i prawicy nie jest Polakiem. Putin chce rządzić całą europą. Zróbmy wszystko żeby pogodzić się z Unią Europejską i dostać dotacje. Putinowi zależy na tym żeby Polska została wyrzucona z Unii Europejskiej lub żeby sama z niej wyszła, to mu ułatwi najad na Polskę. A jak się Unia Europejska rozleci, to Putin csłą europą zawładnie.
07 zgłoś się
4 miesiące temu
Jak ruskie okręty tak daleko płyną, to jak nic ze dwa się popsują po drodze.
Mirek
4 miesiące temu
Ukraina zmienia nazwę na ukrainska ruś? Albo ukrainska sarmatia?
SuperGość
4 miesiące temu
Putin już od dawna nie ma żadnego normalnego, moralnego zachowania w niczym. To taki stan umysłu jak u każdego zdeprawowanego uzurpatora i dyktatora uważającego się za równego Panu Bogu i nic już nie jest w stanie powstrzymać takiego dewianta przed najgorszym grzechem i świństwem. Tak myśleli i działali Napoleon, Hitler, Stali Mao i reszta podobnych zbirów których głównym osiągnięciem była śmierć i tragedia milionów ludzi i niepowetowane straty i by tego uniknąć to takich szkodników należy tylko zawczasu fizycznie likwidować - aż dziw, że nikt tego do tej pory tego nie zrobił
laik
4 miesiące temu
A mnie zastanawia dlaczego tak głośno w tej sprawie. Bo mi się wydaje jak ktoś planuje agresje to robi to po cichu.
Adam N 1973
4 miesiące temu
To co zrobili Brytyjczycy wysyłając broń Ukrainie to idiotyzm. Wiadomo że Ukraina się nie obroni, czy będzie mieć tą broń, czy nie. Natomiast Rosja ma teraz pretekst do eskalacji działań w Donbasie
khgf
4 miesiące temu
Proste już dawno Ukraina została sama. Aneksja Krymu i wejście wojsk Rosyjskich pokazało jak USA Unia i Nato sa słabe i ich smieszne sankcje. A Niemcy dalej będa biznes robiły z Rosja bez względu na wszystko. Rosja juz dawno powinna być wykluczona w Europie. Ale niestety biznesiki będa robić dalej bez względu na wszystko. Napewno Rosja zaatakuje Ukrainę potrzebuje drogi do Krymu.
Czytam Sam
4 miesiące temu
Źródło O2.PL?! A niech mi źródło powie, skąd źródło skopiowało ten tekst? Co to takiego "Georgii Pubedunosets"? Czy aby nie "Георгий Победоносец" = Gieorgij Pobiedonosiec? Czy ambasada amerykańska zawsze dostarcza takie nieczytelne teksty, czy tylko w tym wypadku?
Chłop
4 miesiące temu
Czy będzie transmisja z precyzyjnych,wręcz chirurgicznychUderzeń na wojskaBanderowców?
Olo
4 miesiące temu
Czy Ukraina już otworzyła kolejowe przejście graniczne z polską bo dwa dni wstecz było info o zablokowaniu jedwabnego szlaku ale info było krótkie a na serwisach cichosza aby się nikt nie dowiedział! Straty finansowe są przeogromne!
władimirowicz
4 miesiące temu
radze wam zacznijcie się uczyć rosyjskiego.........
Normalny
4 miesiące temu
Może nareszcie ktoś zrobi porządek z Ukrainą, tą najbardziej bandycką nacją w Europie.
Grot
4 miesiące temu
Paru kapelanów trzeba im posłać , tych ma nasza potężna armia pod dostatkiem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić