aktualizacja 

Joe Biden wysłał list do Andrzeja Dudy. Zapowiedź współpracy

50

Prezydent-elekt ⁦Joe Biden⁩ przesłał list do Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W odpowiedzi na przekazane gratulacje po wyborze przez Kolegium Elektorów - napisał na Twitterze szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Joe Biden wysłał list do Andrzeja Dudy. Zapowiedź współpracy
Joe Biden wysłał list do Andrzeja Dudy. (PAP)

Prezydent elekt Joe Biden wysłał list do Andrzeja Dudy, w odpowiedzi na gratulacje, jakie polski prezydent przesłał po wyborze przez Kolegium Elektorów.

W liście zapowiedź współpracy w obliczu wspólnych wyzwań; pozytywne otwarcie na przyszłość - napisał szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w liście do polskiego prezydenta podziękował za gratulacje i wyraził smutek, że politycy nie mieli jeszcze okazji rozmawiać przez telefon. Biden podkreślił, że liczy na współpracę z Andrzejem Dudą i polskim rządem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W połowie grudnia prezydent Andrzej Duda wysłał list gratulacyjny do Joe Bidena, w którym napisał:

Po zakończonym głosowaniu Kolegium Elektorów, chciałbym pogratulować Panu pomyślnego wyniku wyborczego i życzyć bardzo udanej kadencji jako 46. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Relacje pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi są doskonałym przykładem tego, czym jest prawdziwe Partnerstwo Strategiczne i jakie cele można osiągnąć działając wspólnie - napisał Duda w liście gratulacyjnym skierowanym do Joe Bidena.

Ceremonia zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta USA odbędzie się 20 stycznia 2021 roku.

Zobacz także: Joe Biden nie obrazi się na Polskę? Aleksander Kwaśniewski: "popełniliśmy błąd"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić