aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19. Wałęsa ma "prośbę" do tych, którzy jej nie przyjmą

166

Były prezydent Lech Wałęsa w najnowszym wywiadzie zdradził, jakie ma plany na Święta, mówił też o szczepionkach i o swoim wielkim marzeniu.

Szczepionka na COVID-19. Wałęsa ma "prośbę" do tych, którzy jej nie przyjmą
Lech Wałęsa w święta zamierza oglądać telewizor i grać na komputerze. (PAP)

Lech Wałęsa w najnowszym wywiadzie dla "Faktu" zdradził, że mimo swojego wieku i wszczepionego rozrusznika serca stara się być cały czas aktywny fizycznie. Po Nowym Roku polityk będzie musiał jednak stawić się do szpitala na wymianę baterii w stymulatorze.

Spacery ograniczyłem, ale codziennie wsiadam na rower i jeżdżę naokoło mojej posesji. Trochę biegam, jedno okrążenie dookoła domu, wszystko na miarę mojego wieku. Wie pani, ja mam dwie kosy, 77 lat. Te dwie kosy mają swoje prawa - mówi Wałęsa, cytowany przez "Fakt".

Zapytany o plany na święta, były prezydent odpowiedział, że zamierza je spędzić na spokojnie, inaczej niż niegdyś, kiedy przy stole było 30 osób.

Telewizor pooglądam, w komputerze pogram, pokłócę się z żoną - opowiedział o swoich planach na święta były prezydent.

Polityk tłumaczy, że żona ma nieco inne poglądy od niego, dlatego dochodzi do wymiany zdań: "Żona ma inne poglądy. Kłócimy się, ale mądrze" - mówi Wałęsa. Jednocześnie były prezydent podkreśla, że to Danuta Wałęsa rządzi w domu.

Po prostu mamy różne zdania. Dlatego ja w domu jestem jak królowa brytyjska: panuję, ale nie rządzę. Rządzi żona - wyjaśnia polityk w "Fakcie".

Lech Wałęsa zaszczepi się na koronawirusa

Lech Wałęsa zadeklarował, że zaszczepi się na koronawirusa, mimo, że w tej kwestii ma kilka wątpliwości. Polityk zaznacza jednocześnie, że ci, którzy się nie zaszczepią mają się trzymać od niego z daleka.

Każdy ma prawo do wolności w tym temacie. Chciałbym tylko, żeby ci, co się nie zaszczepią, pamiętali, że ich decyzja może zaważyć na zdrowiu innych, także moich. Właśnie przez to, że się nie zaszczepią. Także kto się nie szczepił, proszę, niech się trzyma co najmniej 10 metrów od Wałęsy, bo ja sobie nie życzę, żeby mnie zaraził - mówi Wałęsa w rozmowie z "Faktem".

Wałęsa zdradził, że jego największym marzeniem jest "przejść do wieczności i zobaczyć jak tam, kurczę, jest. Jak ten Pan Bóg sobie z nimi wszystkimi radzi". Z bardziej przyziemnych pragnień to polityk chciałby znowu mieć 40 lat.

Na koniec wywiadu były prezydent życzy Polakom, aby ze sobą rozmawiali i dyskutowali.

Żeby dyskutowali na te tematy, o których mówię, a to pozwoli nie zniszczyć naszego i mojego zwycięstwa. Dziś mamy bałagan. Lewica jest bardziej prawicowa, prawica lewicowa. Stare programy nie pasują do nowej rzeczywistości - mówi Lech Wałęsa w 'Fakcie".
Zobacz także: Strajk Kobiet. Lech Wałęsa: ostrzegałem przed Jarosławem Kaczyńskim
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić