o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Jolanta Kwaśniewska o pensji Agaty Dudy. "Milczenie jest złotem"

37
Podziel się

14 sierpnia w Sejmie przegłosowano projekt ustawy dot. podwyżek dla najwyższych stanowisk w państwie. Ustawa przewiduje również pensję dla Agaty Dudy. Co o tym sądzi była pierwsza dama, Jolanta Kwaśniewska?

Jolanta Kwaśniewska o pensji Agaty Dudy. "Milczenie jest złotem"
(PAP)
bDpgpRqt

Opinia publiczna nie cieszyła się z podwyżek, jakie przyznał sobie rząd. Ustawa została odrzucona przez Senat, ale to nie oznacza, że podwyżki nie zostaną przyznane. Sejm znów zajmie się projektem, na który teraz nanosi poprawki. Wg ustawy pierwsza dama ma zarabiać 18 tys. brutto.

Jednak pensja dla małżonki prezydenta kraju to europejski standard. Pierwsze damy wynagradzane są za swoje zaangażowanie. Jolanta Kwaśniewska, która pierwszą damą była przez 10 lat, mówi w rozmowie z Wirtualną Polską, że pierwsza dama może sobie wybrać, o co chce zawalczyć.

bDpgpRqv
Pozbawienie Pierwszej Damy możliwości pracy i niepłacenie składek, w przypadku pani Dudy przez 10 lat, jest nieporozumieniem. Ja opłacałam sobie składki sama i przy mojej wysłudze lat wyszło, że mam 2,5 tysiąca emerytury. Szału nie ma. Dlatego ta kwestia powinna być rozwiązana i nie powinna budzić emocji ani strony rządzącej, ani opozycji - mówi w rozmowie z portalem Jolanta Kwaśniewska.

Dlaczego według byłej pierwszej damy pensja dla małżonki prezydenta budzi tyle kontrowersji? Według Jolanty Kwaśniewskiej zadziwiające jest to, że Agata Duda jako prezydentowa nie zabiera głosu w żadnej sprawie.

To milcząca pierwsza dama. A milczenie jest podobno złotem. Może w związku z tym ta pensja? Gdyby pierwsza dama była bardziej aktywna, może ta pensja byłaby łatwiejsza do zaakceptowania.
bDpgpRqB

Dlaczego podwyżki odbiły się takim echem? Żona byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego, przyznaje, że okres pandemii nie jest najlepszym czasem na podwyżki i trudno też rozmawiać na ten temat bez emocji.

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska ocenia zaangażowanie Agaty Dudy. Mówi, czego brakuje Polakom
bDpgpRqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Jola
4 miesiące temu
Milcząca Pierwsza Dama ma dostać aż 18 tys tylko za bywanie? To skandal i tyle. Brak słów !!!!
Księgowy
4 miesiące temu
Co do kwoty, to można polemizować ale pensję powinna dostawać jak również ubezpieczenie emerytalne. 5 lat (a w jej przypadku 10 lat) bez składek oznacza zdecydowanie mniejszą emeryturę. Co do zakazu zatrudnienia - tańszy jest zakaz (aktualnie nieformalny) i pensja państwowa niż utrzymanie zgrai SOPowców w jej miejscu pracy.
standard
4 miesiące temu
"Jednak pensja dla małżonki prezydenta kraju to europejski standard." - a może wprowadźcie standardowe europejskie pensje Polakom
bDpgpRqX
bike
4 miesiące temu
Jaka pensja dla i damy, przecież ma wszystko za damo: transport i komunikacje, mieszkanie, wille i apartamenty, stroje i ubiory, wyżywienie, prąd, gaz ,wodę itp.
Skandal
4 miesiące temu
Co za bzdury wypisujecie, nie pchajcie się na stołki jak wam warunki nie odpowiadają, to nie będziecie mieli problemu.Moja żona nie pracuje a jest żoną prezesa więc proszę o wynagrodzenie dla niej.
Najnowsze komentarze (37)
gość
4 miesiące temu
Obie jesteście nie dorobione gwiazdy jedna i druga taka sama.
babcia
4 miesiące temu
Za co tej Dudzie takie pobory .i jak widać rozdaje się na lewo i na prawo i mamy 110 mld deficytu. Nie wystarczy ,że niemowa ma ubiór,wojaże i żarcie na koszt podatnika.Co za te pieniądze Kaczyńskiemu będzie wycierać d...
zzz
4 miesiące temu
2,5 tys. to mało ? Niektórzy mają 900 zł emerytury i muszą przeżyć do 1-ego!!!
?????
4 miesiące temu
Widać Pani Jola zawodowo długo nie pracowała na etacie,skoro jej wyszła taka emerytura.Pani Jola prowadziła z tego co pamiętamy jakąś fundację. Następnie pewnie prowadziła jakąś działalność gospodarczą na własny rachunek, stąd mogła odprowadzać składki zusowskie i zdrowotne.A że składki ZUS były od podstawy minimalnej to i emeryturę niską ZUS wyliczył.Tyle w temacie.
nick@
4 miesiące temu
Coś za coś, wyszło jak wyszło, Pani Agata musi sobie z tym poradzić.Uważam że 18.000,00 zł to za dużo.Ponieważ Pani Agata jest nauczycielem,w szkole średniej uczyła języka niemieckiego, aby nie traciła i mogła się oskładkować, przyznać jej pensję załóżmy , taką jaką pobiera przeciętnie nauczyciel, pełniący funkcję dyrektora szkoły. Nie jest to duża pensja,ale też nie głodowa.
gość
4 miesiące temu
Za swoje ZAANGAŻOWANIE, to polska dama nie powinna dostawać ani grosza.
proste!
4 miesiące temu
Za to jej płacą! Ma nie zabierać głosu!
shakespeare
4 miesiące temu
żona Kwaśniewskiego ma rację. Mumia, która nie potrafi zabrać głosu w żadnej sprawie nie może dostawać miesięcznej pensji. Zresztą prezydent Duda słucha się prezesa Kaczyńskiego a nie żony...
bDpgpRqP
Emeryt
4 miesiące temu
Wynagrodzenie dostaje się za pracę a nie za bycie damą. Weź się kobieto do roboty.
ffffff
4 miesiące temu
Cieżko będzie w Polsce o taka Prezydentowa jaka była Pani, a może tak wstartować w wyborach ???
KOLUMB
4 miesiące temu
NIc nie robi, to za co ma dostac? Za to ze poprostu jest ? Nieporozumienie! Kwasniewska zrobila naprawde duzo roboty i reprezentowala kraj, a nie jak jakasz mysza siedziala pod miotla... Jestem za tym zeby jej nadplacic to na co zasluzyla. A Dudowa za nic nie robienie niech sobie sama placi skladki. Ludzie nie sa glupi i widza jak sie niektorze kreuja na cos lepszego niz sa w rzeczywistosci. Zalosne
zusik
4 miesiące temu
a ja mam takie pytanko?? gdyby prezydentem został p. Biedroń czy wtedy "pierwszej damie " też przyznano by taką pensję??? raczej wątpię. Jeżeli chodzi tylko o emeryturę to proponuję Pierwszej Damie opłacać składki zus i wystarczy, małżonek chyba wystarczająco dobrze zarabia. Poza tym jest to wypisz wymaluj model rodziny partii rządzącej: kobieta grzecznie i cicho siedzi w domu
Polak
4 miesiące temu
Przecież nikt nie zabrania pani Dudzie pracować. Tak słabej prezydentowej nigdy nie było.Zreszta chyba stać ich na przeżycie.
Ola
4 miesiące temu
Nadal jej sie wydaje,że jest bardzo mądra. Zawsze była wyjątkowa cwaniara.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić