o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Podwyżki dla posłów. Jest decyzja KO. Borys Budka zabrał głos

50
Podziel się

Przewodniczący PO jest przeciwko ustawie o podwyżkach dla osób pełniących ważne funkcje. Przegłosowany projekt wprowadził w życie podwyżki 4,5tys. podwyżki dla posłów i pensję 18 tys. dla pierwszej damy.

Podwyżki dla posłów. Jest decyzja KO. Borys Budka zabrał głos
Borys Budka (PAP)
bDnlBpaZ

14 sierpnia w piątek w sejmie obyło się głosowanie na temat ustawy o podwyżce płac osób wykonujących najwyższe stanowiska państwowe. Większość zebranych tam posłów zagłosowało "za", jednak znaleźli się i ci, którzy wstrzymali się od głosu lub nie poparli pomysłu.

Decyzja o podniesieniu pensji w sejmie wcale nie była jednogłośna. Reakcja Polaków na podwyżki, jakie przewidziano dla posłów, senatorów, czy na samą pensję pierwszej damy okazała się wystarczająco wymowna. Borys Budka chce odrzucenia ustawy.

bDnlBpbb

Przewodniczący PO zauważył, że opinia publiczna nie jest zadowolona z nowych pensji polityków. Budka zapowiedział, że będzie rekomendował w tym wypadku senatorom KO odrzucenie ustawy.

To obywatele są naszymi pracodawcami - mówi Budka

Podczas konferencji w Senacie był również Tomasz Grodzki. Dodał, że zanim podwyższy się płace w parlamencie, najpierw trzeba uregulować płace Polaków.

bDnlBpbh
Zobacz także: Podwyżki dla posłów. Paweł Kowal zmienia zdanie. "Po przemyśleniu jeszcze raz"
bDnlBpbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
:o)
3 miesiące temu
Z tego co wyczytałem to podwyżki dostaną wszyscy posłowie ze wszystkich partii (nie tylko PIS). Dym który kręcą inne partie to poprostu GRA POD PUBLIKĘ. Chyba ,że jakimś cudem zrobili się uczciwi- w co raczej wątpię.
obywatel
3 miesiące temu
i tak PIS pogrążył PO , ale kiedy w grę wchodzą pieniądze wyłącza się myślenie
Pit
3 miesiące temu
A moze PO na znak protesztu zrezygnowaloby z pobierania pensji ??? Tak krzycza wiec....
bDnlBpbD
Remus
3 miesiące temu
Panie Budka! Podaj się do dymisji, wstydu oszczędź sobie i tym którzy jeszcze zostali w PO.
Kazik
3 miesiące temu
W każdym normalnym cywilizowanym kraju politycy, policjanci, sędziowie czy prokuratorzy mają wysokie zarobki.
Najnowsze komentarze (50)
Ona13
3 miesiące temu
Ludzie czas sie skonsolidowac i zaczac robic protesty ,ale nie paru wybrancow, a wszystkich Polakow..zeby nareszcie to oni zaczeli sie bac o swoje posady..my jestesmy ich pracodawcami..my powinnismy im stawiac warunki..czas skonczyc z tym pazerstwem po i pisu...rzygac sie chce juz na twn pis i po
Ona
3 miesiące temu
Dobra wladza nie dodrukowywuje pieniedze Y w czasie rzekomego..upozorowanego kryzysu tylko zmniejsza podatki...a co robi Pis zwieksza podatki, zwieksza pensje, ale dla siebie. Szok...kiedy ludzie sie obudza..polecam Pana Masnego na you tube..
kris
3 miesiące temu
Cyrk. To jest całe PO liczy się kasa. Nie wyborcy. Brawo PiS. Pokazali prawdziwe oblicze PO
Arczi
3 miesiące temu
Gra pod pubkike. PO niby jest przeciw POdwyzka A dóbr,e wiedzą że PiS ma wiekszosc więc i tak ustawa przejdzie i tak. Komuna Obywatelska Chcą błysnąc, ale po ich latach rządu każdy już wie co to za POlitycy. Mam nadzieję że za 3 lata wygra Konfederacja i nie będziemy już oglądać nigdy tych PO i PiS.
Hans
3 miesiące temu
Teraz wiecie co Wałęsa miał na myśli mówiąc "jestem za, a nawet przeciw".
Karol
3 miesiące temu
Będzie zabawnie, jak teraz projekt przepadnie w Sejmie. Swoją drogą jedni są drugich warci. Nie ma co liczyć na tanie i sprawne państwo.
wyborca
3 miesiące temu
Głosował na tak a teraz mówi nie ? :D cholerni oportuniści
ewr
3 miesiące temu
Jeśli jestem pracodawcą Budki to wylewam go z pracy za sabotaż.
bDnlBpbv
Durch das
3 miesiące temu
Dajcie ludziom tym co mają małą rentę bo leki i lekarze są drogie a wy chcecie podwyżek mało wam widzę Pazerstwo nie zna granic
Ha ha oh oh
3 miesiące temu
Ot i całe PO ha ha ha ha
Hehe
3 miesiące temu
A ile zarabiają urzędnicy w ratuszu stolicy ?
Hehe
3 miesiące temu
A ile zarabiają urzędnicy w ratuszu stolicy ? Buahahaha
orwell
3 miesiące temu
Proszę nie wykręcać kota ogonem że nie tylko Pis zyska na tej ustawie.Ważne jest kto w tak trudnym ekonomicznie dla wszystkich Polaków momencie wpadł na tak genialny pommysł i przygotował projekt ustawy-dojna zmiana.
Zojka
3 miesiące temu
A premier Morawiecki tak chciał "zaszczepić urzędnikom gen oszczędności " że dla członków własnej partii genu nie starczyło...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić