Jolanta Kwaśniewska w żałobie. Śmierć bliskiej osoby

53

W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł Andrzej Kratiuk, który pełnił rolę prezesa fundacji Porozumienie bez Barier. Był też działaczem lewicowym.

Jolanta Kwaśniewska w żałobie. Śmierć bliskiej osoby
Nie żyje Andrzej Kratiuk. (PAP)

Andrzej Kratiuk to prawnik i ekonomista. Po 1989 roku został działaczem lewicy. Ponadto prowadził swoją kancelarię prawną i fundację Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez Barier.

Do tego człowieka skromnej postury, ale ogromnego serca mogliśmy się zwrócić w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy - w ten sposób żegnają go przedstawiciele fundacji.

Fundacja ma profil charytatywny. Jej celem jest wyrównywanie życiowych szans dzieci niepełnosprawnych, chorych i szczególnie pokrzywdzonych przez los. Ten podmiot upowszechnia również wiedzę na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych i walczy ze społeczną dyskryminacją ze względu na wiek.

Andrzej Kratiuk nie żyje - znamy szczegóły

Serwis wiadomosci.wp.pl donosi, że Andrzej Kratiuk w ostatnich latach był skupiony przede wszystkim na pracy i działalności dobroczynnej. Borykał się też z problemami zdrowotnymi. Zmarł po ciężkiej operacji onkologicznej, która odbywała się w Szwajcarii.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić